logo
امروز : دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۱۷
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/13 ] [ 21 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۲۰۲۵

سیاست جهاد دانشگاهی تبدیل علم به ثروت است/ ۵۶ شرکت در استان زنجان مستقر می شود

سیاست-جهاد-دانشگاهی-تبدیل-علم-به-ثروت-است-۵۶-شرکت-در-استان-زنجان-مستقر-می-شود

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان با اشاره به سیاست های جهاد دانشگاهی گفت: سیاست جهاد دانشگاهی تبدیل علم به ثروت است.

به گزارش موج رسا; کامران جعفری در نشست مطبوعاتی به مناسبت سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی سی و نهمین سالگرد تاسیس خود را پست سر گذاشته و خوشبختانه رهبر معظم انقلاب نگاه و لطف ویژه ای به این مجموعه داشته و این مسئله در بیانات ایشان مشهود است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود ابراز کرد: جهاد دانشگاهی در چهار حوزه فرهنگی، آموزش، پژوهش و اشتغال فعالیت می کند که مهم ترین حوزه فعالیتی جهاد دانشگاهی حوزه فرهنگی است و تمامی بستر های فعالیتی این نهاد در این مسیر قرار دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی زنجان با اشاره به اشتغال زایی صورت گرفته توسط این سازمان خاطر نشان کرد: اولین خبرگزاری مستقل کشور به همت جهاد دانشگاهی تاسیس شده است و تا به امروز 12سازمان زیر مجموعه این نهاد انقلابی می باشد که در این راستا می توان به خبرگزار ی های ایسنا، ایکنا، مرکز گردشگری، انتشارات، و... اشاره نمود.

وی  با اشاره به گام دوم انقلاب و نیاز به توجه ویژه به اقتصاد و اشتغال در این بیانیه افزود: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اقتصاد را مشکل اصلی نظام نمی دانند و آن را لازمه ادامه حیات انقلاب می دانند و ما باید بتوانیم با ادامه حیات انقلاب آرمان های انقلاب را به جهان صادر کنیم.

جعفری با بیان اینکه در حالی که همه فکر می کنند فرهنگ یک حوزه هزینه بر است ابراز داشت: جهاد دانشگاهی توانسته با اصل قرار دان مسائل فرهنگی و ایجاد پارک علم و فناوری های نرم در رشته های انسانی و صنایع فرهنگی خلاق اقدام به دارامد زایی از بخش فرهنگ کند و این کار تبدیل به یک فرهنگ عمومی مردم شود.

وی با اشاره به ایجاد 17 شرکت با گردش مالی 690 میلیون تومان در یک سال گذشته خاطر نشان کرد: تا به امروز 87نفر در این 17 شرکت مشغول به کار بوده اند و طبق برنامه 5ساله 56شرکت در استان مستقر می شود.

رئیس جهاد دانشگاهی زنجان بیان داشت: علیرغم جمعیت 1.1 درصدی استان نسبت به کشور، جهاد دانشگاهی زنجان 5.6 درصد خدمات آموزشی ارائه داده است.

وی با بیان تفاوت اعضای هیئت علمی جهاد دانشگاهی با سایر دانشگاه ها و سایر مراکز آموزش عالی ابراز داشت: اعضای هیئت علمی جهاد دانشگاهی پژوهشگر هستند و سیاست جهاد دانشگاهی تبدیل علم به ثروت به صورت پایدار در مدت زمان بالا برای کشور است.

//ک

انتهای پیام/

نظرات
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
جهاد دانشگاهی متاسفانه خیلی بیشتر از رسالت ش دنبال پول در آوردن است وتبدیل به بنگاه تجاری اقتصادی شده واین مسایل با منش وماموریت وتلاش وجهاد منافات دارد بدتر از همه اینکه این نهاد انقلابی به دنبال پول از جیب مردم است
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *