logo
امروز : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/6/16 ] [ 6 ذو القعدة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۲۰
معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش خبر داد

انتصاب مشاور امور فضای مجازی در وزارت آموزش و پرورش/ بسیاری از فعالیتهای آموزش و پرورش تحت تاثیر فضای مجازی است

انتصاب-مشاور-امور-فضای-مجازی-در-وزارت-آموزش-و-پرورش-بسیاری-از-فعالیتهای-آموزش-و-پرورش-تحت-تاثیر-فضای-مجازی-است

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش کشور با اعلام انتصاب مشاور امور فضای مجازی زیر نظر معاونت پرورشی و فرهنگی در وزارت آموزش و پرورش ابراز کرد: فعالیت این مرکز مشاوره رصد وضعیت استفاده دانش‎آموزان از فضای مجازی و هم تولید ایده هایی که استفاده دانش اموزان را به سمت استفاده مفید و مثبت پیش ببرد.

به گزارش موج رسا; مهدی فیض امروز در حاشیه نواختن زنگ گلبانگ انقلاب در مدرسه ولیعصر زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروزه فضای مجازی می تواند بسیاری از فعالیت و اقدامات آموزش و پرورش را تحت تاثیر مثبت و منفی خود قرار دهد و باید در ساختار آموزش و پرورش توجه جدی به این امر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هدف اصلی آموزش و پرورش تربیت نسل امروز برای فردا است، ابراز کرد: با این هدف محتوای برنامه های آموزشی تدوین و با توجه به این هدف کلی باید ببینم چه نیازهایی برای آینده کودکان مورد نیاز است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش کشور تصریح کرد: اگر نگاه ما آینده نگر باشد باید اقتضائات آینده را برای تربیت دانش آموزان مد نظر قرار داده و در بحث آموزشی در نظر بگیریم.

فیض افزود: در کنار پرداختن به موضوعات آموزشی و توجه به رشد علمی دانش‎آموزان به عنوان عنصر علمی برای کشور باید به سایر ابعاد تربیتی دانش آموزان نیز توجه کرد.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان امروز دارای نقش‎های متعددی در آینده خواهند بود که  وظیفه آموزش و پرورش پرداختن به این موضوع است که محتوای آموزشی بگونه ای تدوین شود که دانش‎آموزان برای تمامی نقش‎های آینده آماده شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش کشور فعالیتهای تربیتی باید به گونه ای باشد که باید تمامی نقش ها را پوشش دهد و اعتقاد من این است که رای رسیدن به این موضوع فاصله تئوریک و عملیاتی داریم.

وی ابراز کرد: خوشبختانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چند سالی است که در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسیده است که برای اجرایی  شدن آن به عنوان مبنا باید راهکارهای عملی تحقق سند محقق شود.

فیض گفت: برای این موضوع کارگروهی تحت عنوان تربیت در سند تحول شکل گرفته است که ماموریت این کارگروه تدوین اقدامات بخش های مختلف آموزش و پرورش برای تحتق اهداف تربیتی سند تحول است که امیداوریم تا مرداد ماه اسناد اقداماتی حوزه‎های مختلف دربعد تربیتی تدوین شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش کشور با بیان اینکه نمی‎توان در سطح کلان فضای مجازی را مدیریت کرد، تاکید کرد: اما آنچیزی که می توان در استفاده دانش آموزان لحاظ کرد هوشیار سازی دانش آموزان و خانواده آنان است.

وی گفت: آگاه سازی دانش اموزان و والدین آنها از آسیبهای فضای مجازی و چگونگی استفاده از این فضا ماموریت اول آموزش و پرورش بوده است و در این راستا از طریق مسئولان امور تربیتی و مشاوران دوره‎هایی در سطح مدارس به اجرا گذاشته شده است.//ک

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *