گروه:اجتماعی
ساعت :  ۰۸:۵۵ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ شناسه خبر : ۱۱۹۹۶
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان:
کیفیت آموزش دانش آموزان استثنایی در زنجان در گرو تامین کادر مجرب/ ‏933 دانش آموز با شرایط خاص در استان ‏زنجان تحصیل می‌کنند

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان گفت: آموزش و پروش به 3 تا 6 نفر کادر مجرب برای دانش آموزان دارای شرایط خاص نیازمند است و عدم تامین این حجم از کادر مجرب، دانش آموزان استثنایی را تحت تاثیر قرار می دهد.

فاطمه باغبانی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به فعالیت مدارس استثنایی در مناطق 14 گانه آموزشی استان اظهار کرد: در کل منطقه 14 گانه آموزشی استان زنجان فقط یک مدرسه مخصوص دانش آموزان ناشنوا وجود دارد و این مدرسه در مرکز استان است.

وی با اشاره به تحصیل 933 دانش آموز با شرایط خاص در استان گفت: بر اساس نرم جامعه معمولا 3 درصد از دانش آموزان دارای شرایط خاص و اثتسنایی برای آموزش با ویژگی های ناشنوا، نابینا، دارای محدودیت های حرکتی و کم توان ذهنی هر ساله در مدارس ‏ استثنایی تحصیل می‌کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان با بیان اینکه تمامی دانش آموزان ناشنوا شهرستان زنجان و روستاهای مجاور به فاصله 30 کیلومتر از شهرستان زنجان می بایست در مدرسه مخصوص ناشنوایان تحصیل کنند افزود: سایر دانش آموزان ناشنوا که امکان حضور در مدرسه مخصوص ناشنوایان را در شهرستان زنجان ندارند در کمیسیون ماده 18 مورد تصمیم گیری قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: دانش آموزانی که امکان تحصیل در مدرسه ناشنوایان را ندارند در سایر مدارس استثنایی تحت آموزش قرار می‌گیرند و باقی دانش آموزانی که امکان استفاده از امکانات آموزشی مدارس استثنایی را ندارند در مدارس عادی تحت آموزش ویژه و توجه ویژه معلمان قرار می‌گیرند.

باغبانی با اشاره به تلاش آموزش و پرورش جهت پوشش تمامی دانش آموزان با شرایط ویژه در استان عنوان کرد: به جز مناطق زنجانرود و انگوران در تمامی مناطق 14 گانه مدارس استثنایی وجود دارد.

وی با اشاره به بازنشستگی برخی از کادر آموزشی و معلمان مدارس استثنایی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز آموزش و پروش در بخش آموزش‌های استثنایی به 3 تا 6 نفر کادر و معلم مخصوص برای دانش آموزان با شرایط خاص نیاز داریم که متاسفانه فقط یک معلم امسال به مجموعه اضافه شده است و نیاز به کادر مجرب، آموزش دانش آموزان با شرایط خاص را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ اگر چه سعی آموزش و پروش در رفع موانع آموزشی است.

//ک

انتهای پیام/

ارسال نظر
6 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات