گروه:اقتصادي
ساعت :  ۱۲:۵۰ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ شناسه خبر : ۱۱۸۹۶
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان زنجان:

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به وجود مگس زیتون در باغات طارم گفت: آفت مگس زیتون در اغلب باغات طارم وجود دارد.

ربابه شب خیز در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه آفت مگس زیتون در اکثر باغات شهرستان طارم وجود دارد اظهار کرد: بیشتر این آفات در باغات قدیمی این شهرستان با این آفات درگیر هستند.

وی تصریح کرد: تراکم این آفت در باغات قدیمی بالاتر است و مبارزه با آن نیز به دلیل بالا بودن تراکم مشکل است.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه در کنترل این آفات در باغات طارم وجود ندارد و قابل کنترل است افزود: اقدامات لازم در خصوص کنترل این آفت در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه امسال مبارزه با آفت ملخ هم امسال داشتیم افزود: در این راستا 13 هزار هکتار کار مبارزه با این آفت انجام شد.

شب‌خیز بیان کرد: براساس سالهای گذشته نیز خسارت قابل توجهی در این راستا نداشتیم با توجه به اینکه امسال تراکم و پراکنش این آفت بیشتر بود.

وی افزود: امسال در مناطقی ملخ داشتیم که سالهای قبل نداشتیم که اقدامات مبارزه‌ ای هم انجام شد.

مدیرحفظ نباتات جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: امسال با برنامه‌ریزیهای انجام شده در خصوص سم‌ در مبارزه با آفات هیچ گونه‌ کمبودی نداشتیم و کار مبارزه با آفات به موقع در سطح استان انجام شد.

//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر
3 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات