logo
امروز : پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۲
امام حسين (ع) : «گريه از ترس خدا، باعث نجات از آتش جهنّم است». (مستدرك الوسائل، ج ۱۱ ص ۲۴۵ )
[ 2020/9/24 ] [ 6 صفر 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۸۹۱
رئیس دادگستری استان زنجان:

59 برنامه سند تحول قوه قضاییه در زنجان قابلیت اجرا دارد

59-برنامه-سند-تحول-قوه-قضاییه-در-زنجان-قابلیت-اجرا-دارد

رئیس دادگستری استان زنجان با اشاره به ابلاغ سند تحول قوه قضاییه گفت: این سند به همه استانها ابلاغ شده که شامل 204 برنامه بوده که از این تعداد 59 برنامه قابلیت اجرا در استان را دارد.

به گزارش موج رسا; حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی نشست هم اندیشی و تعامل دادگاههای کیفری بدوی و تجدید نظر استان زنجان با تاکید بر ادامه برگزاری جلسات با دستور معین و تشکر از حضور قضات کیفری بدوی و تجدید نظر اظهار کرد: هر کس باید مسئولیت انشاء آرای خود را به عهده بگیرد لذا داشتن رویه واحد در محاکم کیفری بدوی و تجدید نظر برای احقاق حقوق مردم بایستی مورد توجه بیشتر قرار گیرد که تحقق این امر مستلزم بهره گیری از نظرات مشورتی و مراکز تحقیقات فقهی و حقوقی قوه قضاییه است.

وی به تدوین و ابلاغ سند تحول قوه قضاییه توسط رییس قوه قضاییه اشاره و بیان کرد: این سند به همه استانها ابلاغ شده که شامل 204 برنامه عملیاتی است که از این تعداد 59 برنامه قابلیت اجرا در استان را دارد.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه عنوان کرد: خروجی دادگاههای تجدید نظر استان از نظر کمی و کیفی مطلوب بوده که این امر مورد تایید معاونین و شورای قضایی قوه قضاییه نیز است.

بیشتر بخوانید:

فعالان حوزه تولید، نقش مهمی در کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی جامعه دارند

وی بر دقت، صحت، توجه بیشتر و ارتباط تنگاتنگ هر دو مرجع قضایی کیفری بدوی و تجدید نظر استان در صدور آراء و رعایت آداب و شأن قضایی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در برخورد با فساد خصوصا در داخل مجموعه قضایی را یادآورشد و افزود: امروزه همه ما باید در اتاقهای شیشه‌ای فعالیت کنیم و عملکردها باید شفاف باشد و همواره اقدامات و عملکردمان مورد ارزیابی و نظارت از سوی مراجع بالاتر در قوه قضاییه است.

وی تاکید کرد: در مبارزه با فساد لازم است همه مجموعه در جهت صیانت و سلامت دستگاه قضایی با حفاظت و اطلاعات همکاری لازم را داشته باشند.

در این نشست قضات تجدید نظرو بدوی مطالبی در خصوص مشکلات حوزه کاری خود بیان کردند.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *