گروه:اجتماعی
ساعت :  ۱۲:۲۹ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ شناسه خبر : ۱۱۸۹۰
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان خبر داد
تهیه طرح هادی برای 697 روستای بالای 20 خانوار استان زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان از تهیه طرح هادی برای 697 روستای بالای 20 خانوار استان زنجان خبر داد.

به گزارش موج رسا;  سجاد صنعتی منفرد در گفتگو با خبرنگار  موج رسا با بیان اینکه، تاکنون برای 58 روستای زیر 20 خانوار در استان طرح هادی تهیه شده است،اظهار کرد: از مجموع 710 روستای بالای 20 خانوار استان نیز  طبق سرشماری سال 95 طرح هادی برای 697 روستا تهیه شده است.

سجاد صنعتی منفرد ادامه داد:  میانگین  تهیه طرح هادی روستاهای بالای 20 خانوار در سطح استان زنجان 2/98 درصد  است که خوشبختانه در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

 وی مهمترین هدف طرح های هادی روستایی را  تجدید حیات روستا به لحاظ ابعاد فیزیکی ، اقتصادی و اجتماعی روستاها دانست و افزود: برای اینکه روستاهای زیر 20 خانوار استان نیز بتوانند از خدمات زیربنایی و سایر تسهیلات  بهره مند شوند،  برای 58 روستای زیر 20 خانوار در استان نیز  طرح هادی تهیه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان خاطر نشان کرد:  ساماندهی و اصلاح موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در طرح هادی روستا به شمار می روند.

صنعتی منفرد ادامه داد: هم اکنون تهیه چو اجرای طرح هادی  روستایی به عنوان سند توسعه روستایی توانسته به روستاها هویت بخشد و به عنوان یکی از پروژه های توسعه روستایی در بهبود وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به ویژه بخش فیزیکی و کالبدی تاثیر بسزایی داشته باشد.   

صنعتی منفرد تصریح کرد: اهمیت و ضرورت تهیه و اجرای طرح هادی این است که روستاهای دارای طرح هادی از شرایط ویژه ای در عمران و آبادی از قببل خدمات زیربنایی، اجرای طرح های عمرانی و تخصیص منابع مالی نسبت به روستاهای فاقد طرح هادی می باشند، لذا تهیه طرح و اجرای آن با توجه به ورود امکانات و خدمات زیربنایی و روبنایی بر کیفیت و بهبود زندگی اهالی در بلند مدت موثر است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت  توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم نمود تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند.

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر
5 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات