logo
امروز : یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۱
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/12 ] [ 20 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۱۸۰۳

جایگاه‌ها شوراها باید ارتقا یابد/ اگر شورا جای خود را پیدا کند، مسائل حل می‌شود

جایگاه‌ها-شوراها-باید-ارتقا-یابد-اگر-شورا-جای-خود-را-پیدا-کند،-مسائل-حل-می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر لزوم توجه به شوراها گفت: جایگاه‌ها شوراها باید ارتقا یابد.

به گزارش موج رسا; آیت‌الله علی خاتمی امروز در دومین اجلاس شورای عالی استان‌ها ‏با اشاره به اینکه علی(ع) حکومت خود را بر پایه مشروعیت الهی و مقبولیت مردم قرار داده بود، اظهار کرد: این موضوع در دنیا به عنوان یک پایه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه امیرالمومنین علی(ع) وقتی مقبولیت نمی‌بیند، ۲۵ سال خانه می‌نشیند، ابراز کرد: اعمال ولایت وقتی امکان پذیر است که پایه مقبولیت باشد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به مردم سالاری حاکم در نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد: مردم باعث پیروزی انقلاب اسلامی شدند و ما وامدار مردم هستیم

وی با بیان اینکه قانون اساسی و شکل نظام از طرف مردم تعیین می‌شوند، خاطرنشان کرد: مردم صاحب انقلاب هستند و ۹۸.۲ درصد به نظام رای دادند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه یکی از نهادهای مترقی شوراها بودند، گفت: ما همه هویت مان به خاطر دین و حضورمان به خاطر حضور مردم است.

وی با بیان اینکه اگر شورا جای خود را پیدا کنند مسائل حل می شود، افزود: شورای عالی به عنوان اتاق فکر نقطه نظراتت را از شوراها گرفته و قدم به قدم پیش برود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه مردم مدیران کشور را انتخاب می‌کند، تصریح کرد: این مردم بودند که جنگ را مدیریت کردند.

وی با بیان اینکه باید شکرگزار باشید، ابراز کرد: ۴ سال زمان زیادی نیست، در دوره پنجم شوراهای کشور چند کار شاخص باید انجام شود که ارتقا جایگاه شورا یکی از این کارها است.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *