logo
امروز : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/25 ] [ 11 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۶۶۵
کارشناس فرهنگی:

بی حجابی در قاموس آزادی انسان نمی گنجد/مغایر بودن دیدگاه غرب در خصوص حجاب و عفاف با فطرت و عقل

بی-حجابی-در-قاموس-آزادی-انسان-نمی-گنجد-مغایر-بودن-دیدگاه-غرب-در-خصوص-حجاب-و-عفاف-با-فطرت-و-عقل-

کارشناس فرهنگی گفت: بی حجابی در قاموس آزادی انسانی نمی گنجد و  آزادی حیوانی از مسیر بی حجابی و برهنگی ترویج می یابد.

به گزارش موج رسا; پایبندی بانوان به حجاب، آنان را در رسیدن به مدارج عالی معنوی کمک می کند و از سقوط به پرتگاه هایی که در سر راه آنان قرار دارد مانع می شود.

بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است،روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را درمسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

این هفته فرصتی است تا با کارشناسان و مسئولان فرهنگی در خصوص ضرورت حجاب و عفاف در جامعه به گفت و گو بنشنیم.

حجت الاسلام مسعود صفی یاری در گفت و گو با خبرنگار،اظهار داشت: حجاب به عنوان یک ضرورت مطرح است که از ابعاد مختلف ضروری بودن این موضوع می تواند مورد توجه قرار گیرد.

 

*حجاب ضرورت دینی

وی افزود: برخی ها فکر می کنند حجاب صرفا یک ضرورت شرعی است اگر چه اینگونه نیز هست اما ضرورت دینی و الزام اعتقادی نیز محسوب می شود.

این کارشناس فرهنگی ادامه داد: حجاب به عنوان یکی از جلوه های سبک زندگی اسلامی معرف باورها و اعتقادات هر شخصی است.

حجت الاسلام صفی یاری یکی از شاخص های دینی را حجاب عنوان کرد و گفت: از نظر عقلی نیز هر عقل سلیمی این اقتضا را قبول می کند که آدم ها باید از سرمایه های گران قیمت صیانت کنند و حجاب می تواند از این سرمایه ها به خوبی صیانت کند.

وی با اشاره به دیدگاه فطری در خصوص حجاب و عفاف،بیان داشت: از نظر فطری نیز سرشت و فطرت انسانی با برهنگی در تضاد بوده و هیچ فطرتی برهنگی را بر نمی تابد.

این کارشناس مسائل فرهنگی تصریح کرد: حجاب در طول تاریخ ایران همواره به عنوان ضرورت ملی و تاریخی مورد توجه بوده و تاریخ سرزمینی ایران همواره با پوشش مناسب بانوان آمیخته است.

حجت الاسلام صفی یاری بیان داشت: در تاریخ هم مشاهده می کنیم حتی زنان ایران پیش از اسلام هم پوشیده بودند و با ورود اسلام جامعه ایرانی، مسلمان و شیعه شده و حد و مرز شرعی را به پوشش خود اضافه کردند.

وی گفت: این سابقه تاریخی در پوشش نشان می دهد که حجاب از منظر ایرانی،اسلامی،فطری و عقلی یک ضرورت در جامعه است.

 

*حجاب موجب انسجام بخشی جامعه می شود

این کارشناس فرهنگی با اشاره به نقش حجاب و پوشش اسلامی در آرامش و پالایش جامعه،افزود: حجاب و عفاف جامعه را از آلودگی ها پاک کرده و موجب انسجام بخشی اجتماعی می شود چرا که دارای پشتوانه شرعی، عرفی،عقلی، تاریخی و فقهی است و وجود حجاب موجب آرامش جامعه می شود.

حجت الاسلام صفی یاری با اشاره به نقش حجاب اسلامی و پوشش متشرعانه به ویژه بانوان در تعالی اخلاقی و اجتماعی جامعه،گفت: دیدگاه غرب در خصوص حجاب و عفاف مغایر با فطرت،عقل و نگاه معنوی بشری است.

وی با بیان اینکه استناد غربی ها در مورد برهنگی قابل نقد است،افزود: شهید مطهری آزادی را دو نوع انسانی و حیوانی می دانند و معتقدند بی حجابی به نوعی در آزادی حیوانی خلاصه می شود.

وی با بیان اینکه بی حجابی در قاموس آزادی انسانی نمی گنجد،گفت: آزادی حیوانی از مسیر بی حجابی و برهنگی ترویج می یابد.

 این کارشناس مسائل فرهنگی تصریح کرد: بی‌حجابی و بی ‌بندوباری از پیامدهای شوم فرهنگ غرب است و امروز دشمن با این ابزار وارد جامعه اسلامی ایران شده و بی‌ حیایی و بی‌آبرویی را ترویج می‌دهد.

حجت الاسلام صفی یاری افزود: امروز دشمن سرمایه‌گذاری هنگفتی در مقابله با عفاف و حجاب می کند که باید اهتمام ویژه‌ای در حفظ و صیانت از داشته‌های مهم اخلاقی و دینی داشت.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *