logo
امروز : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود :شهادت برترین مرگهاست.بحارالانوار، ج67
[ 2020/1/20 ] [ 24 جمادی الاول 1441 ]
شناسه خبر : ۱۱۶۵۱

مبارزه با فساد نگاه انقلابی و حرکت جهادی را می‌طلبد

رئیس کل دادگستری استان زنجان با تاکید بر لزوم مبارزه جدی با فساد گفت: مبارزه با فساد نگاه انقلابی و حرکت جهادی را می‌طلبد.

به گزارش موج رسا; حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی امروز در مراسم تکریم و معارفه دادستان زنجان با بیان اینکه این مراسم به مناسبت تکریم از خدمات ارزنده حجت الاسلام مظفری خیرمقدم و معارفه حجت‌الاسلام کرمی برگزار شده است، اظهار کرد: اصول مختلف قانون اساسی وظایف قوه قضاییه را مشخص کرده که دو وظیفه به عنوان وظایف مهمتر مورد توجه است.

وی با بیان اینکه اجرای عدالت و تضمین اجرای عدالت برعهده قوه قضاییه است، ابراز کرد: دومین وظیفه مهم دستگاه قضا ایجاد امنیت و نظم بخشی به جامعه هدف است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه در هر دو وظیفه مقامات دادسرایی و دادستانها نقش مهمی را بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: نقش دادستانها در ایجاد امنیت برجسته است.

وی با تاکید بر اینکه در ایجاد امنیت انتظار از قوه قضاییه و به خصوص دادستانها بیشتر است، ادامه داد: دادستانها باید امنیت را با گستره و پهنه خود ببینند.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی با اشاره به نقش دادستانها در ایجاد امنیت در ابعاد مختلف عنوان کرد: باید امنیت را برای همه مردم با هر گرایش و در هر جغرافیایی که زندگی می‌کنند، فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: تنها یک گروه و آن هم مجرمین هستند که از زیر چتر حمایت امنیتی دادستان خارج است و دادستان باید به مصاف و مقابله او برود.

رئیس دادگستری استان زنجان با بیان اینکه امروز در گام دوم انقلاب قرار داریم، گفت: در همین راستا رئیس جدید قوه نیز با شعار تحول به قوه قضاییه آمده است.

وی با بیان اینکه موضوع فساد و احقاق حقوق عامه در اولویت قرار دارند، افزود: در دادسراها همکاران انقلابی کم نیستند و باید توجه داشت که مبارزه با فساد نگاه انقلابی و حرکت جهادی را می طلبد.

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *