logo
امروز : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود :شهادت برترین مرگهاست.بحارالانوار، ج67
[ 2020/1/18 ] [ 22 جمادی الاول 1441 ]
شناسه خبر : ۱۱۶۲۷

طرح جهاد همبستگی ملی در زنجان اجرا می شود/ارسال ۴۰ میلیارد ریال کمک های غیر نقدی زنجانی ها به مناطق سیل زده

جانشین سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: با همکاری اصناف و بازاریان و مساجد استان زنجان طرح جهاد همبستگی ملی اجرا می شود. 

سرهنگ ابوالفضل طهماسبی امروز در گفت وگو با خبرنگار موج رسا; اظهارداشت: طرح «جهاد همبستگی ملی» به منظور  تکمیل جهاد عاطفی ملت برای کمک به مردم سیل زده اجرایی می شود.

وی افزود: این طرح از اوایل سال جاری عنوان کرد وادامه داد: این طرح با شعار «هر مسجد یک خانه» و «هر کاسب یک قلم کالای اساسی» در سطح شهرستان های استان زنجان احرا می شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: این طرح به منظور  کمک به سیل زدگان و خدمات رسانی و بازسازی خانه های سیل زدگان اجرا می شود.
جانشین سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان ادامه داد: حضور مردم در این طرح موجب امیدواری  مردم سیل زده و تقویت  حس هم نوعدوستی می‌شود. 
طهماسبی بیان داشت: کمک های مردمی موجب کمک به دولت در حل مشکلات شده و سیل زدگان نیز از وضعیت بحرانی خارج می شوند.
وی با بیان اینکه پس از وقوع سیل در استان های شمالی و غربی کشور زنجان به عنوان  معین استان مازندران شد و قرارگاه سپاه انصارالمهدی (عج) در شهرستان های بابلسر وجویبارمستقر شد.
این مسئول ادامه داد:در راستای افزایش خدمات رسانی ،گروه های بسیج جامعه پزشکی،کمک های مردمی وگروه های جهادی استان زنجان به این مناطق اعزام شدند.
 
جانشین سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان افزود:  استان زنجان معین استان خوزستان وشهرستان شادگان نیز بود و با اعزام دستگاه های مهندسی سبک وسنگین وگروه های جهادی،سبب پیشگیری از آسیب سیل در این منطقه شد.
طهماسبی با اشاره به اعزام45دستگاه خودرو سبک وسنگین،بیان داشت:با استقرار موکب های اربعین بیش از 18هزار پرس غذا در روز پخت می شد.
وی تصریح کرد: تاکنون مبلغ 3میلیارد ریال به صورت نقدی و معادل 40 میلیارد ریال کمک های غیر نقدی توسط پایگاه های مقاومت بسیج در زنجان جمع آوری شده و به مناطق سیل زده گلستان، لرستان و خوزستان ارسال شده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: همچنین یک هزار نفر در قالب گروه های جهادی در این مناطق خدمات رسانی کرده اند و با طرح جهاد  همبستگی ملی این خدمات رسانی ادامه دارد. //ن
 

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *