logo
امروز : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/20 ] [ 7 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۶۱۶
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان خبرداد

کاهش 32 درصدی حوادث آب شهرهای استان زنجان

کاهش-32-درصدی-حوادث-آب-شهرهای-استان-زنجان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: تعداد حوادث آب در شهرهای استان در سه ماهه نخست سال جاری 32 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش داشته است.

علیرضا جزء قاسمی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: طی سه ماهه نخست سال جاری تعداد حوادث و اتفاقات آب در شهرهای استان زنجان بیش از 500 مورد کاهش داشته که بیشترین کاهش حوادث به ترتیب به حوزه‌های انشعابات آب، شبکه توزیع و خطوط انتقال مربوط بوده است.

وی افزود در این مدت بیش از هزار و 600 مورد حوادث انشعابات، 349 مورد حوادث شبکه توزیع و 6 حادثه خطوط انتقال ثبت گردیده است.

مدیرعامل آبفای استان زنجان گفت: بیشترین تعداد حوادث در سه ماهه نخست سال 98 به ترتیب به شهرهای زنجان ، ابهر و خرمدره مربوط می شود.

جزءقاسمی بیان کرد: از شهرهایی که تحت پوشش خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار دارند نیز شهر زنجان با 103 مورد حادثه بیشترین تعداد حوادث و اتفاقات فاضلاب را به خود اختصاص داده است.

وی به خسارت سایر ارگان ها به تاسیسات آب و فاضلاب نیز اشاره کرده و گفت: تعداد کل خسارت وارده از سوی نهاد های خدمات رسان و پیمانکاران 98 مورد بوده است.

این مسئول با اشاره به انجام نظرسنجی های مستمر از مشترکین در مرکز ارتباطات مردمی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: جهت ارتقای این مرکز ، امسال احداث ساختمان جدید و همچنین تجهیز مرکز به سیستم های ارتباطی نوین در دستور کار قرار دارد.

به گفته جزء قاسمی اقدامات مربوط به زون بندی و مدیریت فشار به صورت ویژه در کاهش حوادث و اتفاقات آب در شهرهای استان زنجان تاثیرگذار بوده و علاوه بر آن ، کاهش هدر رفت آب را نیز در پی داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در ادامه با اشاره به اصلاح شبکه توزیع آب شرب بیش از 6 کیلومتر از بازار تاریخی زنجان گفت: بیش از 6 کیلومتر از شبکه توزیع آب بازار تاریخی زنجان اصلاح شده است.

جزء‌قاسمی گفت: بازار زنجان طولانی‌ترین و بزرگترین بازار سرپوشیده ایران است که با توجه به اهمیت این بافت تاریخی ارزشمند در هسته مرکزی شهر زنجان شرکت آب و فاضلاب این نقطه را در اولویت عملیات اصلاح و بازاسازی شبکه در شهر زنجان قرار داد.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب 800 فقره انشعاب فرسوده مشترکین در محدوده بازار و کوچه های منهتی به آن تعویض و استاندارد سازی شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان خاطر نشان کرد: با توجه به حساسیت‌های کار در بافت تاریخی بازار‌، تراکم جمعیت و تردد در این منطقه بهترین پیمانکار که دارای تجربیات مطلوب در زمینه اجرای عملیات اصلاح شبکه در فضایی با مقتضیات بافت تاریخی بازار بود انتخاب شد.

وی با اشاره به همراهی مردم و همکاری و پیگیری هیئت امنای بازار و تعامل سایر ارگانها در اجرای عملیات اصلاح شبکه بازار افزود: همکاری فوق‌العاده مردم در این عملیات باعث شد کار با سهولت، دقت و سرعت بالایی انجام شود.

جزء‌قاسمی گفت: این شرکت در نظر دارد تاسیسات آب واقع در محدوده امامزاده‌، خیابان امام‌، کمربندی و خیابان فردوسی نوسازی و بازسازی کنند.

وی اظهار کرد: عملیات اصلاح شبکه توزیع آب در محدوده  بازار علی رقم دشواری‌های اجرایی و اجتماعی به دلیل کفایت دست اندر کاران و تعامل بی‌نظیر معتمدین و کسبه بازار با موفقیت و بدون ایجاد اختلال در رفت و آمد مردم در این منطقه انجام شد.

//ع

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *