logo
امروز : یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/24 ] [ 10 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۵۱۱
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان:

طرح تعادل بخشی منابع آبهای زیرزمینی در مناطق بحرانی زنجان اجرا می‌شود

طرح-تعادل-بخشی-منابع-آبهای-زیرزمینی-در-مناطق-بحرانی-زنجان-اجرا-می‌شود

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به اجرای طرحهای آبخیزداری در زنجان گفت: طرح تعادل بخشی منابع آبهای زیرزمینی در مناطق بحرانی زنجان اجرا می‌شود.

به گزارش موج رسا; جعفر بیات در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات تعادل بخشی در دیگر نقاط مشرف به دشت ابهر- خرمدره اظهار کرد: اجرای این طرحهای از جمله حوزه آبخیز ویستان، الوند، و والایش از چند سال اخیر آغاز شده و اجرای آن همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: طرح آبخوان داری خراسانلو در شهرستان ابهر با تامین اعتبارات از سوی صندوق توسعه ملی همچنان در حال اجرا و تکمیل است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به این که پروژه آبخوان داری روستای خراسانلو به عنوان یکی از طرح‌های اثر بخش در حوزه آبخوان‌داری و آبخیزداری استان به شمار می رود گفت‌: این طرح با اعتبارات صندوق توسعه ملی و با تخصیص 2 میلیارد و 100 میلیون تومان در حال احداث و تکمیل است.

وی افزود‌: با اجرای پروژه آبخوان‌داری خراسانلو تثبیت اشتغال حدود 7 هزار نفر صورت می‌گیرد.

بیات هدف از اجرای این طرح را تعادل بخشی به سفره آب زیرزمینی دشت شبه بحرانی ابهر- خرمدره که سالانه بیش از یک متر افت دارد اعلام کرد.

وی در ادامه با تاکید بر این که شنا کردن در حوزه‌های آبخیزداری و آبخوان داری ممنوع است تاکید کرد: اهالی روستاهایی که در حاشیه حوزه های آبخیزداری و آبخوان داری ساکن هستند و همچنین مردم غیر بومی که برای گردش به این نقاط می روند از شنا کردن در حوزه های آبخیز به علت باتلاقی بودن آن‌ها خودداری کنند.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به بهره برداران حوزه ها نیز توصیه کرد که در حفظ و حراست تابلوهای اخطار و هشدار نصب شده از سوی اداره کل در حاشیه مخازن پروژه از بروز هرگونه حوادث احتمالی پیشگیری کنند.//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *