logo
امروز : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/22 ] [ 8 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۴۸۷
کارشناس مسائل اقتصادی:

مسکن های احداثی در کشور به مصرف کننده واقعی نمی رسد

مسکن-های-احداثی-در-کشور-به-مصرف-کننده-واقعی-نمی-رسد-

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: متاسفانه به دلیل وجود بحث دلالی در حوزه مسکن،مسکن های احداثی دولت به دست مصرف کننده واقعی نمی رسد

حسین محمودی اصل امروز درگفت و گو با خبرنگار موج رسا،اظهارداشت:طرح ملی مسکن می تواند موجب کاهش التهابات بازار شود در صورتی که نیاز واقعی جامعه مورد توجه بوده و مسکن های احداثی به مصرف کننده واقعی برسد. 

وی با بیان اینکه متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که همواره مسکن های احداثی به دلالی و یا سرمایه گذاری رسیده است،افزود:  در ۱۵ سال گذشته  ۱۰ میلیون مسکن احداث شده است که از این میزان تنها  ۲ میلیون و ۴۰۰ واحد به مصرف کننده واقعی رسیده است. 

این استاد دانشگاه بیان داشت: در کشور هیچ گاه  مکانیزم مناسب برای این موضوع وجود نداشته است و همواره دلالان از آن سود برده اند.  محمودی اصل تصریح کرد: در کشور  وزارت مسکن همواره متولی احداث مسکن معرفی می شود در حالی که دولت ابزار لازم را  برای تولید مسکن و ایجاد جذابیت در آن را دارد.   

وی بیان داشت: طرح مالیات بر عایدی مسکن دولت  طرح خوبی بود که متاسفانه برخی سنگ اندازی ها موجب عدم تصویب آن شد. 

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد:  با این مکانیزم هر مسکنی در کشور تولید کنیم به بحث دلالی کشیده می شود. 

محمودی اصل بحث های روانی را در افزایش قیمت مسکن تاثیرگذار عنوان کرد و گفت:  مشکل نقدینگی در کشور وجود ندارد بلکه مکانیزم های قبلی را باید درست کنیم. 

وی با اشاره به تورم بالا در مسکن،گفت: اجرای چنین طرحی موجب کاهش تورم در بخش مسکن می شود.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *