logo
امروز : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/22 ] [ 8 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۴۷۶
مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

سامانه کاهش طلاق در سه شهرستان راه اندازی می‌شود

سامانه-کاهش-طلاق-در-سه-شهرستان-راه-اندازی-می‌شود-

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به نقش طلاق به عنوان یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی و روند تاثیر گذار مشاوره و راهنمائی در کاهش طلاق گفت: در هفته بهزیستی سامانه تصمیم در راستای کاهش طلاق درسه شهرستان خدابنده ، ابهر و خرمدره راه اندازی می شود.

به گزارش موج رسا; محمد محمدی با اشاره به خدمات بهزیستی استان در زمینه کاهش طلاق به راه اندازی سامانه طلاق در سه شهرستان و در هفته بهزیستی اظهر کرد: ارایه آموزش های تخصصی به روان شناسان فعال در این زمینه، استفاده از اساتید و روان شناسان مجرب در قالب کلینیک های تخصصی روان شناسی و مشاوره خانواده و برگزاری جلسات کارگروه کاهش طلاق هر سه ماه یک بار با حضور دستگاه های همکار در بهزیستی استان  از دیگر برنامه های سازمان بهزیستی در راستای کاهش طلاق است.

 وی یادآور شد: در سال گذشته 38هزار و 171مورد خدمات مشاوره مددکاری، روان شناختی  به زوجین متقاضی طلاق و فرزندان آنها داده شده است.  

محمدی افزود : در سال گذشته از ۲ هزار ۵۶۷ زوج دریافت کننده خدمات بهزیستی و مراکز مشاوره دولتی و غیر دولتی بهزیستی ، 330 زوج بعد از پیگیرهای بعدی به سازش قطعی رسیده اند

 وی با اشاره به فعالیت 10 کمیته مرکز پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در استان زنجان یادآور شد: کاهش طلاق، شناسایی و کمک به حل مسایل خانوادگی، همچنین حفظ تعادل عاطفی و روانی از مهم‌ترین وظایف کارشناسان و روان شناسان  مرکز مداخله در بحران های اجتماعی و فردی بهزیستی محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: برنامه‌های کاهش طلاق، مبتنی بر رویکردهای جامع، منسجم، علمی و پیوسته روان شناختی است و خدماتی که در این راستا ارایه می گردد در مقاطع مختلف زندگی شامل: آموزش‌های پیش از ازدواج، حین زندگی مشترک و ارایه خدمات تخصصی روانی – اجتماعی به زوجین متقاضی طلاق در مراکز مشاوره  می باشد.

وی یاداور شد: بهزیستی تاکنون جهت حمایت از خانواده های نیازمند برای تامین هزینه های دریافت خدمات از مراکز غیر دولتی از  اختصاص یارانه به مراکز مشاوره خانواده  و ارایه کمک هزینه های لازم جهت پرداخت هزینه های مشاوره به زوجین  نیازمند، گام های موثری برداشته است.

//س

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *