logo
امروز : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/20 ] [ 7 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۴۶۹
معاون سازمان جوانان هلال احمر زنجان:

سالانه 100 مدرسه دانش آموزان را برای مواقع بحرانی آماده می کنند/راهیابی تیم دادرس خدابنده به مرحله کشوری

سالانه-100-مدرسه-دانش-آموزان-را-برای-مواقع-بحرانی-آماده-می-کنند-راهیابی-تیم-دادرس-خدابنده-به-مرحله-کشوری

معاون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: سالانه 100 مدرسه برای ارایه آموزش های مورد نیاز و آماده سازی دانش آموزان در مواقع بحرانی و حوادث در قالب طرح دادرس آماده می شوند.

به گزارش موج رسا; فاطمه جمشیدی در مراسم اختتامیه هفتیمن دوره مسابقات مرحله استانی آماده که با حضور فرمانده پدافند غیرعامل نیروی انتظامی استان زنجان، نماینده سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان زنجان، مدیرکل حراست جمعیت هلال احمر استان زنجان و نماینده مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد، اظهار داشت:  این مسابقات از صبح امروز29 خرداد با حضور 7 تیم 14 نفره از پسران در شهرستان های زنجان، طارم، ماهنشان، ابهر، ایجرود، خدابنده و خرمدره آغاز شد.

وی تاکید کرد: در این دوره از مسابقات با حضور 98 دانش آموز در مورد احیاء قلبی و ریوی، اسکان اضطراری، خونریزی، پانسمان و بانداژ، پناه گیری و خروج ایمن، حمایت حیاتی پایه BLS ، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم و اطفاء حریق  برگزار شد.

معاون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: طرح دادرس دانش آموزان آماده برای روزهای سخت به مدت 7 سال است که برگزار می شود.

جمشیدی خاطرنشان کرد: سالانه 100 مدرسه برای ارایه آموزش های مورد نیاز و آماده سازی دانش آموزان در مواقع بحرانی و حوادث آماده می شوند.

وی ادامه داد: پس از گذراندن دوره آموزش این دانش آموزان در مرحله مدرسه، سپس نواحی و شهرستان به رقابت می پردازند و تیم های منتخب از هر شهرستانی به مرحله استانی راه پیدا می کند.

معاون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پس از رقابت در مرحله استانی یک تیم از این استان به المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر راه پیدا می کنند.

جمشیدی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری مسابقات آماده توانمند سازی نوجوانان و جوانان برای ارایه خدمات مطلوب در حواث به همنوعان است.

وی یادآوری کرد: پس از خدابنده، تیم های دادرس شهرستان زنجان دوم، ابهر سوم و شهرستان طارم نیز در بخش بشردوستانه حایز رتبه شد.

به گزارش موج رسا، در این مسابقات 8 داور خانم و آقا از استان زنجان هفتمین دوره از رقابت های مرحله استانی دادرس را داوری کردند.

این مرحله از مسابقات امروز برای دانش آموزان دختر در زنجان برگزار و یک تیم منتخب به مرحله کشوری راه پیدا می کند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *