logo
امروز : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/25 ] [ 11 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۴۳۹
معاون اول رئیس جمهور:

هیچ کس نمی تواند با زبان زور با ملت ایران سخن بگوید/ با راهبرد مقاومت اوضاع را تغییر می‌دهیم

هیچ-کس-نمی-تواند-با-زبان-زور-با-ملت-ایران-سخن-بگوید-با-راهبرد-مقاومت-اوضاع-را-تغییر-می‌دهیم

معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز همه می دانند که امارات و عربستان نمی توانند امنیت منطقه را حفظ کنند ما امنیت آنها را تامین می کنیم.

به گزارش موج رسا;اسحاق جهانگیری امروز در جمع مردم اهالی دوتپه شهر قیدار اظهار داشت: مقاومت منطق چهل ساله گذشته نظام اسلامی بوده است و در هشت سال دوران جنگ نیز با مقاومت پیش رفته ایم.

وی با بیان اینکه مقاومت بود باعث شد هر روز در شهرها و روزها پیکر مطهر شهدا را تشییع کرده و از سرزمین و کشور خود دفاع کنیم، افزود: با مقاومت توانستیم در از این دوران سربلند بیرون بیایم.

این مسئول با اشاره به اینکه نظام اسلامی در چهل سال گذشته تحریم ها آمریکا، اتحادیه اروپا، شورای سازمان ملل را به خود دیده است، افزود: با وجود همه کم و کسری ها و مشکلات روزگار را گذرانده ایم و نشان دادیم می توانیم با مقاومت پا برجا بوده  در تاریخ ماندگارشویم.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز دشمن جور دیگری خود را نشان داده و ایده و فکر به خرج داد تا با ما توافق کند، آنطرف قرارداد شش کشور قدرتمند دنیا بودند و ما به همه تعهدات توافق ماندیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه تا کنون 14 گزارش از فعالیت های برجامی ایران ارائه شده است که ایران به همه تعهدات خود عمل کرده است،افزود: با روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا وی این قرارداد را به ضرر خودشان دانست و از آن خارج شد.

وی افزود: این موضوع همانند این است که دو کشاورز زمین کشاورزی را معامله کنند و در حالی که یک طرف به همه تعهدات خود پایبند است، طرف دیگر قبول نداشته باشد.

این مسئول تصریح کرد: چون این کشور زور و قدرت دارد، با اعمال تحریم این زورگویی را ادامه می دهد.

وی گفت: یک عده کشورهای بزرگ هم می ترسند و حرف آنها را گوش می دهند در حالی از زمانی که به دنیا آمده ایم تا زمان مرگ شعارمان "هیهات من الذله" بوده و مقاومت می کنیم.

این مسئول بیان داشت:دشمن با دنبال مذاکره جدید با ایران اسلامی است در حالی که معلوم نیست این قرارداد نیز پابرجا بماند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: رهبر معظم انقلاب به پشتوانه ملت،دولت،مجلس، نیروهای مسلح و نهادها یک حرف دارند که باید کسی که زور گفته و قرارداد را بهم زده است،خسارت را جبران کند.

جهانگیری افزود: ما ملت اهل منطق و با اخلاق هستیم و هیچ کس نمی تواند با زبان زور با این ملت سخن بگوید بلکه با راهبرد مقاومت این اوضاع نیز تغییر می کند.

وی گفت: راه مبارزه و مقاومت این است که هر چه میتوانیم کالاهای مورد نیاز کشور را بیشتر تولید شده و امنیت غذایی مردم تامین شود تا برای نان دست خود را به کشورهای دیگر دراز نکنیم.

این مقام مسئول افزود: ما با تصمیم به موقع با اینکه منابع محدود بود و در دوران تحریم  یک و نیم برابر سال های قبل به روستاها گازرسانی کردیم،امروز وضعیت آسفالت راه های روستایی خوب است و و آب لوله کشی مناسب در اختیار روستاییان است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه کشور وابسته به روستاییان است و روستاییان شریف در مقابل دشمن خارجی با تلاش در مزارع به مسئولان پشتوانه داده اند،افزود: دولت هم پشتیبان مردم بوده و مشکلات را حل خواهد کرد.

وی گفت: امروز همه می دانند که امارات و عربستان نمی توانند امنیت منطقه را حفظ کنند ما امنیت آنها را تامین می کنیم مگر داعش را ایجاد نکردند تا به اهداف خود برسند اما بازهم نتوانستند.

معاون اول رئیس جمهور بیان داشت: دولت تلاش می کند در بخش معیشت، اشتغال  و بخش های اقتصادی با قوت وارد شده و مشکلات را حل کند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *