logo
امروز : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/20 ] [ 7 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۳۷۶
معاون دانشجویی جمعیت هلال احمر:

اتکا اصلی جمعیت هلال احمر بر جوانان داوطلب است/زنجان میزبان اردوی منطقه ای "نشاط و امید" می شود

اتکا-اصلی-جمعیت-هلال-احمر-بر-جوانان-داوطلب-است-زنجان-میزبان-اردوی-منطقه-ای-"نشاط-و-امید"-می-شود

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: اتکا اصلی این سازمان به جوانان و دانشجویان داوطلبی است که در حوادث مختلف برای ارایه خدمات انسان دوستانه و نجات جان انسان در تلاش هستند.

به گزارش موج رسا; علی گنج کریمی امروز درجریان بررسی ظرفیت های استان زنجان برای برگزاری اردوی منطقه ای "نشاط و امید" بازدید استان زنجان افزود: خرسندم از اینکه در این استان مسئولان جمعیت هلال احمر اهتمام ویژه ای نسبت به اعضای جوانان دارند و فضای فیزیکی مناسبی را در کتابخانه منحصر به فرد به منظور تشکیل اتاق فکر به صورت ماهانه ایجاده کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: این جوانان داوطلب در این اتاق فکر فرصتی دارند تا به دغدغه ها و مسایل حوزهداوطلبانه جوانان از شعب مختلف بپردازند.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، با بیان اینکه ایده ها و پیشنهادات جوانان به حتم سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور  کمک خواهد کرد، اظهارداشت: اتکا اصلی این سازمان به جوانان است و مایه فخر و مباهات ما دیدار چهره به چهره با جوانان است چرا که سرمایه اصلی سازمان جوانان هلال احمر محسوب می شوند.

گنج کریمی با تاکید بر اینکه این سازمان خانه جوانان داوطلب است، به تخصصی کردن کانون های دانشجویان و جوانان این جمعیت اشاره کرد و گفت: در 1200 کانون دانشگاه های کل کشور دانشجویان با رشته ها و گرایش های مختلفی عضو آن می شوند.

وی ادامه داد: در ماهی قرار داریم که وزارت بهداشت و درمان کمپین سنجش فشار خون را راه انداری کرده و در کانون های دانشجویی نیز جوانان داوطلب  در رشته های پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری درین زمینه به مردم خدمات ارایه می دهند.

وی اضافه کرد: در حوزه محیط زیست و حفظ منابع طبیعی نیز دانشجویان داوطلب این رشته ها، کاهش آسیب های اجتماعی نیز دانشجویان جامعه شناسی، علوم اجتماعی و پژوهشگری اجتماعی می توانند در ارائه خدمات فعال شوند.

 معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: در حال حاضر بیش از 400 هزار نفر فعالانه در فعالیت ها حضور دارند و این جمعیت بیش از 2 میلیون داوطلب دارد.

گنج کریمی با تاکید بر اینکه هدف و پایه اصلی جمعیت هلال احمر نجات جان انسانهاست، افزود: اصول ما مشخص است چرا که اصول 7 گانه و اهداف عمده 4 گانه داریم.

وی اضافه کرد: اصول و ارزش‌های بنیادین سازمان جوانان هلال‌احمر بر انسانیت و بشردوستی، بی غرضی، بی طرفی، استقلال، خدمت داوطلبانه، جهان شمولی و وحدت بنیان گذاشته شده است.

گنج کریمی تاکید کرد: جمعیت هلال‌احمر در تلاش است تا در ظرفیت ملی و بین‌المللی خود از آلام انسان‌ها در هر جا پیشگیری کرده و یا از آن بکاهد و هدف آن محافظت از جان و سلامتی بشر و تضمین کرامت آنهاست.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت:  خدمت در این جمعیت داوطلبانه بوده، سازمان‌های آن برای استفاده عموم مردم است و باید فعالیت‌های بشردوستانه خود را در سراسر سرزمین انجام دهد.

گنج کریمی اظهارداشت: برای پیاده سازی این اصول و اهداف بهتر است کارویژه هایی تعریف کنیم تا وقتی جوانان داوطلب در حور حوادثی وارد می شوند،  اگر برای مقوله حمایت روانی باشد، یا "تیم های سحر" فعال شوند تا بتوانند کمک های روانشناختی مطلوبی ارائه دهند.

 معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: تاکید رئیس جمعیت هلال احمر کشور بر پویایی کانون های دانشجویی و جوانان است و این مهم از سال گذشته آغاز شده  به طوریکه سال گذشته برای خوابگاه های دانشجویی مانورهای آمادگی در برابر زلزله برگزار کردیم.

گنج کریمی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به تعداد و استقبال اعضای دانشجویان و جوانان داوطلب امسال فن سخنوری به میزبانی قزوین در مرداد ماه با هدف افزایش اعتماد به نفس جوانان و حضور آنها در عرصه های مختلف خواهد بود.

وی افزود: نگاه ویژه به کانون های دانشجویی وجود دارد که فعالیت آنها در برنامه رفاقت مهر است که با نهایی شدن آن رسانه ای خواهد شد.

 معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: این جمعیت خانواده ای همدل و همراه است اگر استانی در ماجرایی نیازمند کمک باشد همه برای کمک آستین بالا می زنند.

گنج کریمی اظهارداشت: در استان زنجان انگیزه بسیار بالایی وجود دارد و این مهم کمک دهنده است چرا که شخص مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در این خصوص در تلاش هستند.

وی  با تاکید بر اینکه  استان زنجان ظرفیت ها و قابلیت های قابل توجی دارد، خاطرنشان کرد: این استان از 6 تا 16 مرداد ماه امسال میزبان جوانان و دانشجویان داوطلب جمعیت هلال احمر 11 استان از شمالغرب و مرکز کشور در اردوی منطقه ای "نشاط و امید" خواهد شد.

علی گنج کریمی اظهار داشت:  از 6 تا 9 مرداد ماه این اردوها برای دختران و از 13 تا 16 همین ماه نیز برای پسران خواهد بود.

 شهرام میرزایی نیز در جلسه شورای مرکزی مجامع استانی دبیران کانون های دانشجویی و جوانان این استان که با حضور معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور برگزار شده بود، افزود: این جمعیت در زنجان بر اساس تفاهم نامه ای که با اداره کل فنی و حرفه ای منعقد کرده است، آموزش های مهارتی را برای اعضای جوانان ارائه می دهد.

وی از راه اندازی ورزش" پتانک" برای اعضای جمعیت هلال  استان زنجان خبرداد و خاطرنشان کرد: در صدد هستیم این ورزش را در اردوی منطقه ای نشاط و امید، نیز برای اعضای جوانان و دانشجویان شرکت کننده معرفی و آنان را آشنا کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 2 سالی است که از پایگاه پشتیبانی شمالغرب به عنوان مرکز آموزش استفاده می کنیم و طرح های مختلفی از جمله "دادرس" و "رفاقت مهر" در این مرکز اجرا می شود.

میرزایی اظهارداشت: استان زنجان از 6 تا 16 مرداد ماه امسال میزبان جوانان و دانشجویان داوطلب جمعیت هلال احمر 11 استان از شمالغرب و مرکز کشور در قالب اردوی نشاط و امید می شود.

وی یادآوری کرد:  از 6 تا 9 مرداد ماه این اردوها برای دختران و از 13 تا 16 همین ماه نیز برای پسران داوطلب خواهد بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این استان ظرفیت های قابل توجهی برای برگزاری اردوها و مسابقات منطقه ای و کشوری دارد.

گفتنی است،معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور از کتابخانه جمعیت هلال احمر زنجان نیز بازدید و هرماه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در جلسه شورای مرکزی مجامع استانی دبیران کانون های دانشجویی و جوانان این جمعیت استان نیز شرکت کردند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *