logo
امروز : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/20 ] [ 6 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۳۵۱
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان:

احداث 5 تصفیه خانه فاضلاب آب شرب در شهرهای استان زنجان/ ظرفیت تصفیه خانه زنجان به 27 میلیون‌متر‌مکعب افزایش می‌یابد

احداث-5-تصفیه-خانه-فاضلاب-آب-شرب-در-شهرهای-استان-زنجان-ظرفیت-تصفیه-خانه-زنجان-به-27-میلیون‌متر‌مکعب-افزایش-می‌یابد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به احداث تصویه خانه آب شرب در استان زنجان گفت: عملیات اجرای 5 تصفیه خانه در شهرهای استان زنجان به اتمام رسیده است.

علیرضا جزء قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: به منظور ارتقای بهداشت عمومی و حفاظت از منابع آب های زیر زمینی و کمک به پایداری محیط زیست تا کنون 5 تصفیه خانه در شهرهای زنجان، ابهر، ماهنشان، زرین آباد و دندی احداث شده و عملیات احداث تصفیه خانه فاضلاب در چند شهر دیگر نیز در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: این شرکت سالانه 11 میلیون متر مکعب پساب در تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان تولید می کند که به حوزه آبریز زنجانروز وارد می شود.

جزء قاسمی خاطر نشان کرد: 80 درصد از آب مصرفی شهرهای استان قابلیت تبدیل به پساب قابل استفاده در صنایع و بخش کشاورزی را به عنوان منبع آب پایدار، داراست که شرکت آب و فاضلاب نیز با برنامه‌ریزیهای انجام شده آمادگی تحقق این امر را دارد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان تصریح کرد: میزان پساب تولیدی در تصفیه خانه زنجان در افق چشم انداز این تصفیه خانه به 27 میلیون‌متر مکعب خواهد رسید که می‌توان از این میزان پساب به عنوان منبع پایدار آب برای صنایع و برخی بخش‌های کشاورزی زنجان بهره برد.

جزء قاسمی گفت: شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با بهره گیری از توان بخش خصوصی برای ارتقای مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان اقدام کرده و مدول دوم این تصفیه خانه نیز در دست احداث است.

وی افزود: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای در تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان‌، تمام جمعیت 410 هزار نفری این شهر تحت پوشش خدمات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان را 75 هزار متر مکعب در شبانه روز اعلام کرده و گفت: برای ارتقای مدول اول و احداث مدول دوم در این تصفیه خانه بیش از هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار هزینه می‌شود.

جزء قاسمی به اجرای 42 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در سطح شهر زنجان نیز اشاره کرده و گفت: این طرح با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال و به صورت فاینانس جاری اجرا می شود.

وی با بیان اینکه پساب به عنوان طلای خاکستری در جهان شناخته می شود گفت: شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در زمینه بازچرخانی آب آمادگی دارد بخش بزرگی از آب مصرفی مورد نیاز صنایع استان را تامین کند.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *