logo
امروز : شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۴
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/4 ] [ 13 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۱۳۴۹

17 استان کشور دارای خانه احزاب هستند/110 حزب با قانون جدید احزاب خود را تطبیق داده اند

17-استان-کشور-دارای-خانه-احزاب-هستند-110-حزب-با-قانون-جدید-احزاب-خود-را-تطبیق-داده-اند

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: 17 استان کشور دارای خانه احزاب هستند و برنامه های خود را پیگیری می کنند.

به گزارش موج رسا; حمید ملانوری در جلسه در نشست معتمدین،نخبگان و برگزیدگان استان زنجان با معاون سیاسی وزیر کشور، اظهار داشت:یکی از شعارهای دولت تدبیر و امید، توسعه سیاسی در جامعه است که تلاش شده است تا زمینه فعالیت احزاب و فعالان سیاسی در جامعه فراهم شود.

وی با بیان اینکه اعتقاد واقعی دولت بر توسعه سیاسی و تحزب است،افزود: نخبگان با فعالیت های متنوعی در احزاب کشور حضور دارند.

این مسئول خاطرنشان کرد: اعضای درون احزاب دارای تخصص های مختلفی بوده و شامل مهندس، کشاورز،کارگر،کارمند و اقشار مختلف است که از استعدادهای برتر برخوردار بوده و می توانند به دولت و نظام کمک کنند.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با اشاره به راه اندازی منشور گفت و گوی سیاسی ،گفت: این منشور دارای 9 بند است که تاسیس و توسعه خانه های احزاب از مهمترین تاکیدات این منشور است.

ملانوری با بیان اینکه در حال حاضر 17 استان کشور دارای خانه احزاب هستند و برنامه های خود را پیگیری می کنند،افزود: در سال 2 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار برای یارانه احزاب توزیع شده است.

وی گفت: تا کنون شش جلسه کمیسیون برگزار شده است و 110 حزب با قانون جدید احزاب خود را تطبیق داده اند و دارای پروانه فعالیت هستند.

این مسئول تصریح کرد: در حال حاضر سه جبهه می توانند فعالیت رسمی داشته باشند که از آن جمله جبهه مردمی نیروهای انقلاب،اصلاح طبلان ایرانی- اسلامی و اصولگرایان استان قم می توان نام برد.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ادامه داد" در زمینه تجمع ها و راهپیمایی ها احزاب و تشکل های دارای پروانه فعالیت می توانند تقاضای تجمع کنند و افراد حقیقی نمی توانند در این زمینه ورود کنند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *