logo
امروز : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/25 ] [ 11 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۳۳۰
مدیرکل بهزیستی استان زنجان خبر داد

بازتوانی و توانمندسازی ۲۸۲ زن سرپرست خانوار در استان زنجان

بازتوانی-و-توانمندسازی-۲۸۲-زن-سرپرست-خانوار-در-استان-زنجان

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از بازتوانی و توانمندسازی ۲۸۲ زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی خبرداد و گفت: به منظور به حداقل رساندن مشکلات زنان سرپرست خانوار بهزیستی چرخه  خدمات اجتماعی و اقتصادی  را به انها ارائه می کند.

به گزارش موج رسا; محمد محمدی با اشاره به اهمیت طرح بازتوانی زنان سرپرست خانوار اظهار کرد: طرح بازتوانی و قادرسازی خانواده‌های نیازمند و بی‌سرپرست، ارائه خدمات اجتماعی به خدمت گیرندگان تحت پوشش، اجرای طرح گروه‌های همیار زنان خود سرپرست، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مبتنی بر امکانات جامعه و پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان عضو خانواده‌های تحت حمایت، بخشی از خدمات ارائه شده بهزیستی به این افراد است.

وی گفت: در سال گذشته 3 هزار و 323 زن سرپرست خانوار پذیرش و تحت پوشش قرار گرفتند و 282 نفر نیز با حمایت  بهزیستی بازتوان و از چرخه حمایت مستمر سازمان خارج شدند

این مقام مسئول افزود : در سال گذشته 727 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش و 295 نفر از اعضای خانواده آنها در کلاسهای آموزشی مهارتهای زندگی شرکت نمودند و 481 نفر نیز تحت غربالگری جسمی و سلامت زنان قرار گرفتند.

محمدی یادآور شد: در راستای حمایت از اعضاء خانواده زنان سرپرست خانوار نزدیک به یک هزار و 184نفر از فرزندان آنان کمک هزینه تحصیلی دانش آموزی به احتساب مقطع پیش دبستانی و  151 نفر نیز در سامانه دانشجویان ثبت نام نموده و از حمایتهای سازمان برخوردار شده اند.

وی افزود : پرداخت وام خوداشتغالی از محل تبصره‌های مصوب، اجرای طرح بهبود تغذیه و توزیع مواد غذایی مناسب در خانواده تحت حمایت، پرداخت ودیعه مسکن و پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایر را می توان به عنوان دیگر خدمات ارائه شده این سازمان نام برد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان یاد آور شد: در خصوص تشکیل پرونده مددکاری برای زنان سرپرست خانوار درآمد ماهیانه این خانواده‌ها باید از ۴۰ درصد حداقل دستمزد قانون استخدام کشوری کمتر باشد . این خانواده‌ها نباید از مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و بازماندگان سایر موسسات یا قوانین حمایتی دیگر برخوردار باشند.

وی بیان کرد: دیگر شرایط عمومی دریافت کنندگان این خدمات این است که اشتغال پایدار آنان در زمان مراجعه و بررسی مقدور نباشد. همچنین فرزندان پسر تا رسیدن به ۱۸ سال و فرزندان دختر تا زمان ازدواج تحت پوشش قرار می‌گیرند.

محمدی خاطرنشان کرد: ارائه گواهی فوت، طلاق نامه یا مدارک معتبر از مراجع قضایی دال بر متواری بودن همسر ، گواهی معتبر مبنی بر انجام خدمت سربازی سرپرست  یا تایید از کار افتادگی سرپرست خانوار از طریق پزشک معتمد سازمان و از دیگر شروط تایید این افراد برای تحت پوشش قرار گرفتن در سازمان بهزیستی است.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *