logo
امروز : جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/23 ] [ 10 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۳۱۶
رئیس کل دادگستری استان زنجان خبر داد

تلاشهای اعضاء شورای حل اختلاف و معتمدین نتیجه داد/ نجات 2 قاتل از چوبه دار در زنجان

تلاشهای-اعضاء-شورای-حل-اختلاف-و-معتمدین-نتیجه-داد-نجات-2-قاتل-از-چوبه-دار-در-زنجان

رئیس کل دادگستری استان زنجان از نجات 2 قاتل از چوبه دار در زنجان خبر داد.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام و المسلمین اسمعیل صادقی نیارکی با اشاره به نجات دو قاتل از چوبه دار اظهار کرد: دو متهم که در پرونده‌های جداگانه مرتکب قتل عمد شده‌ بودند پروند هایشان در دادگاه کیفری یک  استان.رسیدگی و به  قصاص  محاکمه شدند که  با تلاش اعضاء شورای حل اختلاف زنجان  و با جلب رضایت اولیاء دم، قاتلین پس از گذشت  به ترتیب 9 و 4 سال حبس  از چوبه دار رهایی یافته و به آغوش گرم خانواده ها  بازگشتند.

رییس شورای قضایی استان در تشریح  این دو پرونده گفت: قاتل با هویت ح-ب در جریان یک درگیری و ایراد ضرب و جرح با سلاح سرد در سال 1390 در زنجان جوانی به قتل می‌رسد و همچنین قاتل به هویت م-ت نیز در جریان یک درگیری و ایراد ضرب و جرح با سلاح سرد در سال 1394 در زنجان جوانی به قتل می‌رسد که پس از آن متهمین با توجه به قرائن موجود به قتل اعتراف و بازداشت می شوند  و در نهایت حکم قصاص آنها صادر می‌شود.

وی اضافه کرد:  پس از صدور حکم قصاص قاتلین در شعبه یک کیفری زنجان با پیگیری‌ها و تلاشهای اعضاء شورای حل اختلاف زنجان و جمعی از پزشکان، خیرین و  معتمدین استان طی چندین جلسه با خانواده های مقتولین  و در ماه مبارک رمضان 98  تلاش این عزیزان نتیجه داد و اولیاء دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و قاتلین  را مورد عفو و بخشش قرار دادند.

رئیس کل دادگستری استان  در پایان ضمن تشکر از زحمات و تلاشهای انجام شده برای این امر خداپسندانه اعضا و سایر عزیزان که منجر به نجات دو نفر از چوبه دار شدند بر پیگیری و جلب رضایت شورا های حل اختلاف در سایر پرونده هاتأکیدکرد.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *