گروه:اقتصادي
ساعت :  ۱۰:۲۲ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ شناسه خبر : ۱۱۳۰۴
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:
روستاها نقش مهمي در صيانت از ارزش‌هاي محيطي و فرهنگ اقوام دارند/ نقش مهم بنیاد مسکن استان زنجان در تقویت زیرساخت‌ها و توانمندسازی روستائیان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: روستاها نقش مهمي در صيانت از ارزش‌هاي محيطي و فرهنگ اقوام دارند.

به گزارش موج رسا; سجاد صنعتی‌منفرد امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، روستاها نقش مهمی در توسعه کشور و حرکت در مسیر اقتصاد ملی دارند ، اظهار کرد: با توجه به اینکه، نقش روستا‌ها در توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و افزایش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نقشی محوری بوده، در این راستا فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به ویژه در حوزه عمران روستایی  و اجرای طرح¬ های توسعه ¬ای در راستای توانمندسازی روستاییان و تقویت زیرساخت¬ ها در روستاها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

صنعتی‌منفرد تصریح کرد: بنیاد مسکن استان از طریق ایجاد بستر و زمینه های مناسب به خوبی توانسته در اقدامات خود در زمینه عمران و آبادانی روستاها موضوع کلان توسعه پایدار روستایی را که عبارت از وحدت میان ابعاداجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی به منظور بالا بردن سطح معیشت و رفاه مردم و تثبیت جمعیت روستایی را مورد توجه قرار دهد.

وی، بنیاد مسکن را نهادی دانست که همواره در ارائه خدمات به روستائیان پیشگام  بوده و توانسته خدمات ویژه ای انجام دهد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه، طی چند سال اخیر خدمات قابل توجهی در راستای بهبود زندگی روستائیان ارائه شده و موجب گشته، پایداری فضاهای روستایی در ابعاد مختلف، نقش موثری در توسعه منطقه ای و ملی داشته باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد : همچنین روستاها نقش مهمي در صيانت از ارزش هاي محيطي و فرهنگ اقوام و دانش بومي دارند که در اين ميان قابليت هاي محيط طبيعي و به ويژه چگونگي پرداخت منظر روستايي با تکيه بر بعضي عناصر طبيعي بسيار با اهميت است.

صنعتی منفرد تاکید کرد : توسعه روستایی راهبردی برای بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی روستائیان است، که باید همه جانبه، مستمر و تحول¬ آفرين باشد که برای تحقق این امر ایجاد زمينه مشاركت همه‌ جانبه، همكاري و همدلي بين تمامي اهالي روستا امری ضروری بوده و مسئولین نیز باید با برنامه‌ریزی صحیح و توزیع عادلانه منابع و اعتبارات، رفاه و آسایش را برای روستائیان به ارمغان آورند و از فاصله طبقاتی بین زندگی خانوار روستایی و شهری بکاهند.

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر
5 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات