logo
امروز : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/25 ] [ 11 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۳۰۱
رئیس شورای ملی زیتون:

چوب نظام مهندسی کشاورزی لای چرخ تولید گلخانه‌داران/ اعطای تسهیلات به گلخانه‌داران شعار است

چوب-نظام-مهندسی-کشاورزی-لای-چرخ-تولید-گلخانه‌داران-اعطای-تسهیلات-به-گلخانه‌داران-شعار-است

رئیس شورای ملی زیتون در مورد راه پرپیچ و خم ارائه تسهیلات به گلخانه‌داران گفت: موضوع اعطای تسهیلات به گلخانه‌داران تنها در حد شعار است و در عمل هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

مهدی عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به مشکلات گلخانه‌داران در استان زنجان به ویژه تولید کنندگان نهال زیتون اظهار کرد: امسال سال رونق تولید بوده و سوال اینجاست که آیا سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در راستای تحقق شعار سال یعنی رونق تولید اقدامی داشته‌اند یانه؟

وی تصریح کرد: در پاسخ این سوال باید بگویم که این سازمان در رویکرد وظیفه خود هیچ اقدامی نداشته است و برای ثابت کردن اینکار نیز دلایلی دارم.

رئیس شورای ملی زیتون با اشاره به وضعیت ارائه تسهیلات به گلخانه‌داران افزود: پروسه اداری بسیار سختی را برای تسهیلات گلخانه‌داران قرار دادند که اینکار باعث می‌شود تولید کننده یا سالهای در پی دریافت تسهیلات باشد و در خیلی موارد تولید کننده از دریافت تسهیلات منصرف می‌شود.

وی افزود: بانک کشاورزی اعلام می‌کند براساس دستور ارائه شده تولید کنندگان برای دریافت تسهیلات باید مجوز فعالیت را از سازمان نظام مهندسی کشاورزی اخذ کنند در حالی که بسیاری از این تولیدکنندگان 15 تا 20 سال است با مجوز موسسه بذر و نهال فعالیت می‌کنند.

عباسی عنوان کرد: تسهیلاتی که گلخانه‌داران تولید نهال زیتون می‌خواهند از سازمان نظام مهندسی کشاورزی بگیرند بیشتر برای تجهیز واحد تولیدی خودشان است.

وی افزود: نظام مهندسی آنقدر کار را برای تولیدکننده مشکل می‌کند و راههای پرپیچ و خمی در راه گلخانه‌داران قرار می‌دهد که برخی از تولیدکنندگان تا یک سال در پی دریافت تسهیلات می‌دود و در نهایت نیز نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

رئیس شورای ملی زیتون عنوان کرد: در حال حاضر افرادی هستند که پس از سه سال موفق به اخذ مجوز از نظام مهندسی نشدند و این روند تولید کنندگان را خسته می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی به جز سخت‌تر کردن کار برای تولیدکنندگان نقش دیگری ندارد و همه گلخانه‌داران از وضعیت موجود و روند طولانی و بی‌نتیجه ارائه تسهیلات بانک کشاورزی و سازمان نظام مهندسی به شدت ناراضی هستند.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *