logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۲۹۶
مدیرامور شیلات و آبزیان استان زنجان:

پیش‌بینی تولید 12763 تن ماهی در استان زنجان/ 759 واحد پروش ماهی در استان زنجان فعال است

پیش‌بینی-تولید-12763-تن-ماهی-در-استان-زنجان-759-واحد-پروش-ماهی-در-استان-زنجان-فعال-است

مدیرامور شیلات و آبزیان استان زنجان با اشاره به میزان تولید ماهی در استان زنجان گفت: تولید 12 هزار و 763 تن ماهی در استان زنجان برآورد می‌شود.

منصور حقی راد در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به میزان تولید ماهی در استان زنجان اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده امسال بیش از 12 هزار تن ماهی در استان زنجان تولید می‌شود.

وی با اشاره به تعداد واحدهای فعال پرورش ماهی در استان زنجان تصریح کرد: در حال حاضر 759 واحد پروش ماهی در سطح استان زنجان فعال است.

مدیرامور شیلات و آبزیان استان زنجان با بیان اینکه بیشتر واحدهای پرورش ماهی در شهرستان ماهشنان قرار دارد افزود: از مجموع واحدهای پرورش ماهی در استان زنجان 565 واحد در شهرستان ماهنشان قرار دارند.

وی عنوان کرد: این واحد در تولید ماهیان زینی٬ گرم آبی و سرد آبی در سطح استان زنجان فعالیت می‌کنند.

حقی‌راد در مورد صادرات ماهی از استان زنجان خاطر نشان کرد: متاسفانه در حال حاضر صادرات مستقیم استان به خارج از کشور وجود ندارد ولی به صورت غیرمستقیم توسط برای از شرکت‌های صادراتی به خارج از کشور صادر می‌شود.

مدیرامور شیلات و آبزیان استان زنجان با اشاره به میزان برآورد تولید ماهی در استان زنجان اظهار کرد: در سالجاری میزان تولید ماهی در استان زنجان 12 هزار و 763 تن پیش‌بینی شده است.

وی خاطر نشان کرد: میزان تولید ماهی در سال گذشته نیز 16 هزار و 270 تن بود که نسبت به سال 1396 میزان تولید افزایش داشت.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *