logo
امروز : جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/23 ] [ 10 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۲۴۴
فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده:

فالگیر فعال فضای مجازی در خدابنده دستگیر شد

فالگیر-فعال-فضای-مجازی-در-خدابنده-دستگیر-شد-

فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده گفت: فردی که به روش فالگیری در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری میکرد توسط پلیس زنجان شناسایی و دستگیر شد.

علی تقیلو در گفت وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: در پی‌شکایت یکی از شهروندان شهرستان خدابنده به‌هویت معلوم مبنی بر کلاهبرداری با ترفند درج آگهی فالگیری و رمالی شبکه اجتماعی اینستاگرام، موضوع ضمن تشکیل پرونده به‌صورت ویژه در دستور کارآگاهان پلیس فتا شهرستان خدابنده  قرار گرفت.

وی تصریح کرد: پس از اخذا اظهارات شاکیه معلوم شد، مدتی پیش وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با گروه فالگیری آشنا شده و بعد از مدتی با پیرزنی که خود را فالگیر معرفی کرده است آشنا می‌شود، شخص فالگیر با دادن وعده‌های پوچ، ‌شاکی را فریب داده و با سوء‌ استفاده از سادگی وی اقدام به اخاذی می‌کند.

فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده خاطر‌نشان کرد: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی مردی به‌هویت‌ "م . ی" در یکی از شهرستان‌های تابعه استان زنجان شناسایی، با هماهنگی قضایی جلب و کلیه ادله‌های دیجتبالی وی توقیف و به پلیس فتا شهرستان خدابنده دلالت شده است.

وی گفت: در بازجویی‌های اولیه، متهم که مردی جوانی ۱۹ ساله بود منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد، ولی پس از مواجه شدن با دلایل و مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا به بزه ارتکابی اعتراف کرد و بیان نمود در پوشش یک پیر زن کرمانی با درج و انتشار آگهی فالگیری و رمالی پس از جلب اعتماد و سوء استفاده از سادگی قربانیان و دادن امید واهی و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده عنوان کرد: در بازجویی‌های فنی از متهم مشخص شد، وی با این شگرد از چندین نفر نیزکلاهبرداری کرد بود با صراحتاً به موضوع کلاهبرداری اینترنتی اعتراف و انگیزه خود از این کار کسب منافع مالی بیان کرد.

تقیلو تاکید کرد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های مجازی رواج می‌دهند، تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که از طریق فضای مجازی به ‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می شود اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

وی در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی (۱۱۰) و یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *