logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۲۲۶
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان:

کاهش قیمت شکر در بازار آزاد/ عرضه شکر بیش از قیمت 3500 تومان تخلف است

کاهش-قیمت-شکر-در-بازار-آزاد-عرضه-شکر-بیش-از-قیمت-3500-تومان-تخلف-است

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به جلوگیری از گرانفروشی در زنجان گفت: عرضه شکر در بازار بالای 3500 تومان گرانفروشی بوده و در صورت مشاهده برخورد تعزیراتی انجام می‌شود. 

عبدالله جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; از کاهش قیمت شکر در بازار آزاد خبر داد و اظهار کرد: تداوم توزیع گسترده شکر و قند با نرخ مصوب همزمان با کشور در سطح استان زنجان موجب اشباع تدریجی بازار و کاهش قیمت شده است.

وی تصریح کرد: با پیگیریهای سازمان جهاد کشاورزی و شرکت غله استان شکر مورد نیاز خانوار، صنف و صنعت از ابتدای سال تامین و نیاز همه بخش‌ها بویژه صنایع پر مصرف شکر از جمله کارخانجات بیسکویت، شکلات، قند‌ریزی و غیره به صورت 100 درصد تامین شده است.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه شکر مورد نیاز صنوف مختلف مانند قنادان، بستنی و غیره نیز در استان زنجان به صورت کامل تامین شده و این کالا به طور مستمر در حال توزیع است، بیان کرد: براساس تدابیر اتخاذ شده در کشور هیچ کمبودی در تامین شکر وجود ندارد و لذا هیچ بهانه‌ای برای گران فروشی قابل توجیه نیست.

جعفری قیمت مصرف کننده شکر فله را حداکثر 3 هزار و 500 تومان و نیز قیمت هر کیلوگرم شکر بسته‌بندی شده را  4 هزار و 400 تومان اعلام کرد و افزود: فروش بالاتر از این قیمت مصداق گران فروشی است و توسط سازمان‌های نظارتی و تعزیرات برخورد خواهد شد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان بیان کرد: تولید قند نیز به واسطه تامین گسترده و مستمر شکر با نرخ مصوب بیش از نیاز توسط واحدهای قند‌ریزی استان تامین شده و با قیمت حداکثر 5 هزار تومان به صورت فله در دسترس مردم قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه فروشگاه‌های مجاز عرضه در سراسر استان زنجان می‌توانند از طریق اتحادیه‌های صنفی خود نسبت به تهیه قند و شکر و عرضه به نرخ مصوب اقدام کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به تامین کافی قند و شکر و تحویل مستمر و گسترده شکر مورد نیاز صنایع مصرف کننده مانند بیسکوییت، شکلات و غیره و صنوف قنادی، بستنی، کیک، نبات و افزایش قیمت‌ها به بهانه گرانی یا کمبود شکر به هیچ عنوان پذیرفته نیست و شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف و گران فروشی مراتب را به سامانه "124" بازرسی گزارش کنند.//ع

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *