گروه:اجتماعی
ساعت :  ۱۳:۲۲ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ شناسه خبر : ۱۱۰۵۷
شهردار زنجان در گفت‌وگو با موج رسا:
فراخوان جدید مناقصه سبزه میدان پایان خرداد ماه یا 8 ماه بعد/ ایرادات سازمان بازرسی را در مناقصه جدید لحاظ می‌کنیم

شهردار زنجان با اشاره به آخرین وضعیت پروژه سبزه میدان گفت: اگر ما به این نتیجه برسیم که به روش ‏EPC‏ این پروژه را اجرا خواهیم کرد، نهایتا تا پایان ‏خرداد ماه فراخوان می‌دهیم اما در غیر اینصورت هشت ماه زمان خواهد برد.

مسیح‌اله معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به موضوع مناقصه پروژه سبزه میدان اظهار کرد: ما به فراخور زمانی و براساس پیشنهادات سازمان بازرسی این اختیار را داریم که در شرایط اسناد پیمان آگهی مرحله سوم تغییراتی را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در آگهی مرحله سوم نیز مشخص خواهیم کرد که شرکت کنندگان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند، ابراز کرد: پیشنهاد سازمان بازرسی و حساسیت‌هایش روی بحث EPC بود، پروژه EPC پروژه‌ای است که طرح و اجرا با همدیگر انجام می‌شود.

شهردار زنجان بیان کرد: قراردادها و پیمان‌های ما به دو نوع می‌تواند، اجرایی شود. در نوع نخست شهرداری نقشه‌های کامل اجرایی را با جزئیات تهیه کرده و بعد به سراغ پیمانکار برود و در روش دوم خود پیمانکار هم توانایی مشاوره و طراحی را داشته باشد و هم توان اجرایی را که ما در این خصوص نوع دوم را پیشنها دادیم یعنی به جای صرف وقت هشت ماهه این موضوع را به پیمانکاری بدهیم که خودش با ملحق شدن با یک مشاور مسئولیت تکمیل طراحی و تهیه نقشه‌های فاز دو را مشترکا انجام دهد.

وی با بیان اینکه سازمان بازرسی روی این موضوع و رتبه‌هایی که انتخاب کردیم، نقطه نظراتی دارد خاطرنشان کرد: به خاطر اینکه این پروژه چندین بار کلنگ زنی شده و پیمانکار انتخاب شده است اما منجر به شکست شده بود، ما این سری عمدا شرکتهایی را مجاز به شرکت دانستیم که دارای رزومه قوی و دارای رتبه یک باشند تا هم به لحاظ توان اجرا و توان مالی و قدرت طراحی شرکتهای قوی باشند.

معصومی با اشاره به اینکه سخت‌گیری ما به خاطر انتخاب پیمانکاران قوی بود، ادامه داد: سازمان بازرسی به این مورد نیز ورود کرده و نظرش این است که با این کار معامله محدود می‌شود و تعداد شرکت کننده‌ها را کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه هنوز به جمع‌بندی جدیدی بعد از اعلام تجدید مناقصه نرسیده‌ایم، گفت: ما در اسرع وقت اسناد مناقصه را بازنگری خواهیم کرد و سعی می‌کنیم ایرادات سازمان بازرسی را در مناقصه جدید لحاظ کنیم.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه ما براساس نقطه نظرات سازمان بازرسی فراخوان خواهیم داد، اظهار کرد: اگر ما به این نتیجه برسیم که به روش EPC این پروژه را اجرا خواهیم کرد، نهایتا تا پایان خرداد ماه فراخوان خواهیم داد اما اگر قرار باشد نقشه‌های فاز دو و جزئیات آماده شده و بعد به سراغ پیمانکار برویم، حداقل هشت ماه زمان خواهد برد.

وی تصریح کرد: تلاش ما این است که پروژه سبزه میدان را به همان روش EPC اجرا کنیم.

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر
7 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات