logo
امروز : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۴۲
امام علی(ع):زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند، و حلال از شکرش باز ندارد(تحف العقول : ص 200 )
[ 2020/8/15 ] [ 25 ذو الحجة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۰۹۲۹

مشکل بیکاری انگیزه ادامه تحصیل را از دانشجویان گرفته است/ 28 تا 30 درصد فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی بیکار هستند

مشکل-بیکاری-انگیزه-ادامه-تحصیل-را-از-دانشجویان-گرفته-است-28-تا-30-درصد-فارغ‌التحصیلان-رشته-کشاورزی-بیکار-هستند

عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان با اشاره به کاهش انگیزه تحصیل دانشجویان گفت: مشکل بیکاری انگیزی ادامه تحصیل را از دانشجویان گرفته است.

احمد گلچین در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; در خصوص کاهش دانشجویان رشته کشاورزی اظهار کرد: در حال حاضر تقاضا برای همه رشته کم شده تنها محدود به کشاورزی نیست ولی تقاضا در این رشته نسبت به سایر رشته‌ها خیلی کمتر شده است.

وی افزود: در علوم انسانی و مهندسی نیز همین وضعیت را داریم و برخی از رشته‌ها مانند کامپیوتر تعداد بیکاریها آنها از کشاورزی هم بیشتر شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان افزود: 40 درصد بیکاری در رشته کامپیوتر وجود دارد و در محیط زیست و علوم نیز همین وضعیت را داریم.

وی با بیان اینکه 28 تا 30 درصد فارغ التحصیلان در رشته کشاورزی نیز بیکار هستند عنوان کرد: عمده‌ترین دلیل که انگیزه‌های تحصیل را کاهش داده نبودن کار و شغل در جامعه است.

گلچین گفت: دانشجویان می‌بینند که فردی چند سال وقت خود را در لیسانس و چند سال هم فوق‌لیسانس می‌گذارد بعد چند سال هم در مقطع دکترا وقت گذاشته با افزایش سن و مواجه با مشکل بیکاری مواجه است انگیزه تحصیلی خود را از دست می‌دهند.

وی عنوان کرد: وقتی جوانان می‌بینند در قبال درس خواندن نمی‌توانند زندگی خود را اداره کنند از درس خواندن منصرف می‌شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان با بیان اینکه متاسفانه بیشترین چیزی که در جامعه پول سازه بوده بحث دلالی است گفت: متاسفانه این روند در جامعه افزایش یافته است.

//ع

   

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *