logo
امروز : پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۳
صدقه دارويى است شفا بخش و اعمال بندگان در اين جهان، مقابل چشم آنهاست در آن جهان(امام علی(ع)-حکمت7نهج البلاغه)
[ 2020/5/28 ] [ 4 شوال 1441 ]
شناسه خبر : ۱۰۷۴

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جدید ضروری است

-ترویج-فرهنگ-ایثار-و-شهادت-در-بین-نسل-جدید-ضروری-است

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه روحیه ایثار و شهادت ضامن تثبیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی است، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جدید ضروری است.

آراض ضیایی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا;  با بیان اینکه طبق وظایف قانونی مندرج در وظایف شورا بر فعالیت ‌های فرهنگی به عنوان یکی از وظایف شورا تأکید و  اظهار کرد: احیا، حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی، زنده نگه داشتن یاد شهیدان و حفظ آثار آنان، تجلیل و تکریم از خانواده های معظم شهیدان، جدیت در امور فرهنگی خانواده های شاهد، خود اتکایی و قانونمند کردن ارائه خدمات به آنان و بسیج امکانات نظام به منظور پراکندن عطر ملکوتی شهادت در جامعه، از محور های فعالیت ها است.

وی با بیان اینکه باید تلاش کرد فرهنگ شهادت در اعماق جامعه رسوخ کند و جامعه را بیمه کند، افزود: روحیه ایثار و شهادت ضامن تثبیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی است.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه ایثار و از خود گذشتگی یکی از این ارزش ‌هایی است که شهدا برای ما به ارمغان آورده است، بیان کرد: باید تلاش کنیم تقویت روحیه ایثار و شهادت در جامعه گنجانده شود.

ضیایی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جدید ضروری است، تصریح کرد: باید امروز مقاومت و ایثار را به جوانان انتقال دهیم چرا که انتقال مفاهیم ارزشی به نسل جوان وظیفه تک تک والدین و مسؤولان است.

وی با بیان اینکه باید از طرق مختلف این روحیه جهاد را به فرزندانمان انتقال دهیم، اظهار داشت: باید جوانان بیش از پش از شهدا الگو برداری کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه باید راهی که شهدا رفته‌اند تداوم یابد چرا که تداوم راه شهدا وظیفه دینی و اسلامی ما مردم ایران است، گفت: در این مسیر باید با تاسی از زندگی شهدا درس ایثار و مقاومت را برای نسل‌ های جدید آموزش دهیم.

انتهای پیام/پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *