logo
امروز : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۸
صدقه دارويى است شفا بخش و اعمال بندگان در اين جهان، مقابل چشم آنهاست در آن جهان(امام علی(ع)-حکمت7نهج البلاغه)
[ 2020/5/31 ] [ 8 شوال 1441 ]
شناسه خبر : ۱۰۶۸۹

تروریسم چه در سریلانکا و چه در یمن محکوم است

تروریسم-چه-در-سریلانکا-و-چه-در-یمن-محکوم-است
دبیرکل حزب‌الله لبنان در سی و چهارمین سالگرد تاسیس جمعیت پیشاهنگی امام مهدی(عج) به سخنرانی پرداخت.

به گزارش موج رسا; سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان، در جمع اعضای جمعیت پیشاهنگی امام مهدی (عج) که در منطقه «بئر حسن» در مجتمع فرهنگی «رسالات» برگزار شد، به سخنرانی پرداخت.

او در ابتدای سخنان خود به شدت حملات تررویستی روز گذشته سریلانکا را محکوم کرد و آن را یک اقدام تروریستی وحشیانه خواند و خواستار مقابله با پدیده تروریسم و ریشه‌ها و حامیان آن شد.

نصرالله در این راستا با تبریک اعیاد مسلمانان و مسیحیان گفت که تروریسم مانع از نشستن لبخند بر لبان پیروان این ادیان شد، تروریسمی که در یمن و فلسطین و سریلانکا جنایت می‌کند و تفاوتی باهم دیگر ندارند.

وی سخن گفتن در این خصوص را به سخنرانی آتی خویش موکول کرد و گفت که هنوز هویت کامل عاملان حوادث تروریستی سریلانکا مشخص نشده‌اند.

او در ادامه به مسأله مهدویت و امید به ظهور پرداخت و گفت که عصر حاضر عصر جنگ و نبرد میان امید و  توکل با یأس و نا امیدی و تسلیم است و در سخت‌ترین شرایط انسان باید امید داشته باشد و این چیزی است که امت اسلامی در حال حاضر بدان نیاز دارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در این خصوص افزود: در تمامی مسائلی که با آن مواجهیم، مسأله امید و اعتماد به خداوند مطرح است؛ هنگامی که مردم فلسطین نا امید شوند ممکن است که «معامله قرن» نیز بر آن تحمیل شود اما تا زمانی که امید دارند هیچ کس نخواهد توانست چیزی را بر آن‌ها تحمیل کند.

سید نصرالله در خصوص تجربه لبنان نیز گفت که  در سال 1982 کسانی امیدی به مقابله با دشمن اسرائیلی نداشتند اما نقطه قوت کسانی که پا در راه مقاومت گذاشتند، امید بود و امروز نیز اگر مردم لبنان تسلیم یأس و نا امیدی شوند، چه بسا در آن صورت ترامپ بخواهد لبنان را نیز به اسرائیل تقدیم کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه به وضعیت اقتصادی لبنان پرداخت و گفت که همگان بر دشوار بودن شرایط اقتصادی در کشور واقف هستند و به دنبال راه حل می‌گردند اما راه‌حل ساده نیست؛ نیاز به تحمل یکدیگر و صبر و تصمیمات شجاعانه دارد. راه‌حل وضعیت اقتصادی فعلی نیاز به همکاری همگان دارد.

او گفت که رقابت‌های ناسالم و فرقه‌ای و سیاسی و مذهبی اصلی‌ترین مانع در مقابل رسیدن به یک راه‌حل در این زمینه است و افراد و رهبران سیاسی نباید هنگامی که با یک پیشنهاد و گزینه‌ای مواجه می‌شوند بسرعت آن را رد یا تأیید کنند و بسیاری از پیشنهادات از مدت‌ها پیش مطرح شده و تازه نیستند.

سید حسن نصرالله در ادامه، خبر روزنامه الرأی کویت که از قول وی نوشته بود لبنان و اسرائیل در تابستان وارد جنگ خواهند شد را قویا تکذیب کرد و گفت: آن‌چه در این روزنامه چاپ شده بود کاملا نادرست بود و در زمان اشتباهی نیز چاپ شده بود؛ من در هیچ جلسه‌ای و نه حتی پیش خودم هم نگفته‌ام که اسرائیل در تابستان به لبنان حمله خواهد کرد و همچنین در هیچ جلسه‌ای نگفته‌ام که اگر جنگی رخ دهد من بین شما نخواهم بود چرا که علم غیب ندارم.

او البته تأکید کرد که رژیم صهیونیستی دشمنی طمع‌کار و طبیعتش مکر و حلیه است و حزب‌الله لبنان تمامی احتمالات را همواره لحاظ می‌کند.

نصرالله همچنین شایعه شبکه العربیه از درگیری میان نیروهای روسیه و ایران در سوریه و ورود حزب‌الله در حمایت از ایران را کاملا تکذیب کرد و آن را بی اساس خواند و گفت که همکاری‌ها مثل گذشته علی رغم برخی اختلافات سیاسی  ادامه دارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود به عدم تمدید معافیت نفتی برخی کشورها برای خرید نفت ایران از سوی آمریکا پرداخت و گفت که ترامپ می‌خواهد ایران، ونزوئلا و سوریه را تنبیه کند و به چیزی که از راه نظامی بدان نرسیده را از راه تحریم دست یابد. او گفت که امروزه در مقابل مظاهر جدیدی از استکبار و بی قانونی و دشمنی آمریکا علیه دولت‌های بزرگ هستیم.

نصرالله از ملت‌ها و دولت‌های جهان خواست تا اینگونه سیاست‌های آمریکا علیه ایران و دیگر کشورها را رد و با آن مخالفت کنند.

او در خصوص موضع عربستان سعودی و امارات در قبال اقدام آمریکا که اعلام کرده‌اند در نبود نفت ایران بازار را پوشش خواهند داد؛ گفت: آیا این پسندیده است؟ تضمین بازار نفت به نفع کیست؟ جهان اسلام و جهان عرب باید حقیقت سیاست‌های عربستان سعودی و امارات را بر ملا سازد و اینکه آن‌ها قصد دارند منطقه را به کدام سو ببرند؟ این حقایق  و همچنین نقش آن‌ها در معامله قرن گفته شود.

به گزارش فارس؛ سید حسن نصرالله با بیان اینکه داعش دست‌پخت عربستان سعودی و افکار وهابیت است؛ تأکید کرد که گروههای تروریستی تفکرات خود را از نوع تفکر مؤسسات دینی سعودی وام گرفته و با همان افکار به کشتار ملت‌ها دست می‌زنند. او حمله روز گذشته عناصر داعش در ریاض را مصداق کاردی که دسته خود را بریده است، دانست.

نصرالله در پایان حقیقت سیاست‌های سعودی و امارات را تجلی یافته در جنگ «وحشیانه» یمن و «اشغال» بحرین و دخالت‌های این دو کشور در لیبی و سودان ذکر کرد.

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *