logo
امروز : شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۲۴
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/11 ] [ 19 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۰۶۷۰

ایرانیان در «اینستاگرام» به دنبال چه چیزی هستند؟

ایرانیان-در-«اینستاگرام»-به-دنبال-چه-چیزی-هستند؟

در خصوص جذابیت دیگر قابلیت­‌های اینستاگرام؛ استوری گذاشتن با ۳۳.۷ درصد، لایک کردن و کامنت گذاشتن زیر پست دیگران(۳۲.۴ درصد) و به اشتراک گذاشتن عکس، فیلم یا متن(پست گذاشتن) با ۳۰.۸ درصد از جمله سه قابلیت جذاب و پرطرفدار اینستاگرام در بین پاسخگویان است.

به گزارش موج رسا; بر اساس نتایج آخرین نظرسنجی گروه افکارسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که بهمن ۱۳۹۷ در کل کشور در خصوص عضویت در شبکه‌های اجتماعی و به صورت تلفنی انجام شده،  نشان می­‌دهد ۳۹.۳ درصد پاسخگویان در این سرویس اشتراک عکس عضویت دارند.    براساس این نظرسنجی بیش از نیمی از پاسخگویان(۵۴.۱ درصد) ارتباط با دوستان و آشنایان را از موارد استفاده از اینستاگرام عنوان کرده‌اند. بعد از آن، تماشای کلیپ‌ها(۴۰.۹ درصد)، پیگیری اخبار( ۳۱.۲ درصد)، از دیگر موارد استفاده اینستاگرام مطرح شده است.    همچنین ۴۳.۲ درصد از پاسخگویان گفته‌­اند صفحه هنرمندان(بازیگران و خواننده‌­ها) را در اینستاگرام دنبال می­‌کنند. دنبال کردن صفحه ورزشکاران با حدود ۲۳ درصد، شخصیت‌­های علمی با ۱۱.۳ درصد، در رده­‌های بعدی پیگیری پاسخگویان قرار دارد.    در خصوص جذابیت دیگر قابلیت­‌های اینستاگرام؛ استوری گذاشتن با ۳۳.۷ درصد، لایک کردن و کامنت گذاشتن زیر پست دیگران(۳۲.۴ درصد) و به اشتراک گذاشتن عکس، فیلم یا متن(پست گذاشتن) با ۳۰.۸ درصد از جمله سه قابلیت جذاب و پرطرفدار اینستاگرام در بین پاسخگویان است.    همچنین اکثریت پاسخگویان(۷۵.۳درصد) گفته‌­اند صفحه شخصی اینستاگرام­‌شان محدودیت(private) دارد. در مقابل ۳۴.۷ درصد صفحه­‌شان در اینستاگرام عمومی(public) است.    ۶۴.۴ درصد پاسخگویانی  نیز که عضو اینستاگرام هستند پست­هایی که در صفحه شخصی­ اینستاگرام خود می­‌گذارند با موضوع عکس و رویدادهای شخصی و خانوادگی است.    برپایه نظرسنجی گروه افکارسنجی این پژوهشگاه، شهروندان ایرانی برای پیگیری اخبار (شامل ورزشی، حوادث، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و بین‌الملل) بیشتر به رادیو و تلویزیون ایران مراجعه می‌کنند، و بعد از آن شبکه‌های اجتماعی به عنوان منبع کسب خبر قرار دارند. اخبار اقتصادی (۴۰.۴درصد) و اخبار سیاسی (۳۹.۴ درصد) نیز مهم‌ترین موضوعات خبری نزد افکار عمومی ایرانیان در شرایط کنونی است.

منبع:جهان نیوز

انتهای پیام/

نظرات
محمدرضا
۰۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
احد آزادیخواه نماینده ملایر در مجلس گفت: اینستاگرام با مسدود کردن صفحات فرماندهان سپاه مانع جریان آزاد اطلاعات در میان کاربران می‌شود. آقای آزادیخواه، تنها راه مقابله با این کار زشت اینستاگرام این‌ست که فیلترینگ اینترنت، پارازیت ماهواره و ممیزی نشریات را لغو کنیم. سرور گرامی، تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم: 1- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی، 2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی، با تشکر از توجه شما،
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *