logo
امروز : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/6/12 ] [ 2 ذو القعدة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۰۵۵۱
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:

طرح هادی 184 روستای زنجان نیاز به بازنگری دارد/ تاکنون طرح هادی در 215 روستای استان مورد بازنگری قرار گرفته است

طرح-هادی-184-روستای-زنجان-نیاز-به-بازنگری-دارد-تاکنون-طرح-هادی-در-215-روستای-استان-مورد-بازنگری-قرار-گرفته-است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طرح هادی 184 روستای زنجان نیاز به بازنگری دارد.

سجاد صنعتی منفرد در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: با هدف شناسایی نیازهای جدید و برنامه ریزی های لازم، طرح هادی  184 روستای این استان نیازمند بازنگری است.

سجاد صنعتی منفرد با بیان اینکه، طرح های هادی روستاهایی که نیازمند به بازنگری هستند باید متناسب با نیازها و خواسته روستاییان مورد تجدیدنظر قرار گیرد، افزود: هر ساله بازنگری طرح هادی روستایی از محل اعتبارات ملی و تملک دارایی ها در دستور کار بنیاد مسکن استان قرار دارد.

وی هدف از اجرا و بازنگری طرح هادی روستایی را ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، ساماندهی وضعیت فیزیکی روستا و ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات زیست محیطی اعلام کرد و گفت: این طرح‌ ها در زمینه بهسازی معابر روستایی، بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی، فضای سبز، احداث پارک، پیاده روسازی و ساخت کانال هدایت سیلاب است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه، از ابتدای تهیه طرح های هادی درسطح استان این طرح در 215روستای زنجان مورد بازنگری قرار گرفته است، اظهار کرد: بازنگری طرح هادی پس از اتمام دوره 10 ساله طرح مصوب قبلی روستا انجام شده  یا بر اساس ضرورت های مختلف قبل از 10 سال مورد بازنگری قرار می گیرد، البته پیشنهادات طرح هادی قبلی روستا در ابعاد محیطی، جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی و میزان تحقق پذیری آنها نیز باید بررسی و تحلیل شده و تایید شوند.

صنعتی منفرد یادآور شد: در صورت تامین اعتبارات، بنیاد مسکن استان آمادگی لازم را برای تهیه، اجرا و بازنگری طرح هادی تمامی روستاهای استان را دارد.  

صنعتی منفرد با بیان اینکه،  میانگین اجرای طرح هادی در سطح کشور 42 درصد و در زنجان 7/52 درصد می باشد، افزود: عملکرد استان در این زمینه  بالاتر از میانگین کشوری است.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح هادی روستایی و احداث ساخت و سازهای جدید، خانه های بادوام، تعریض معابر، ایجاد پارک و فضای سبز، ایجاد کاربری های مورد نیاز از قبیل آموزشی، درمانی و ... چهره روستاها متحول شده و  سبب رونق نسبی و افزایش حس امنیت در روستاییان می گردد.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *