logo
امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۱
صدقه دارويى است شفا بخش و اعمال بندگان در اين جهان، مقابل چشم آنهاست در آن جهان(امام علی(ع)-حکمت7نهج البلاغه)
[ 2020/6/6 ] [ 14 شوال 1441 ]
شناسه خبر : ۱۰۳۵۶

کمک های بسیج و سپاههای استانی به مناطق سیل زده

کمک-های-بسیج-و-سپاههای-استانی-به-مناطق-سیل-زده
آغازین روزهای سال، هرچند با تلاطم سیل و باران،سخت بود و شرایط استان های متعددی از کشور را به چالش کشید، اما میدانی نیز بود برای نمایش خدمت نیروهای بسیج و سپاه که مثل همیشه و این بار بعد از دستور فرماندهی کل قوا و ابلاغیه فرمانده سپاه برای حضور در عرصه، در قلب سیلاب فرو رفتند تا با کمک دیگر نیروها، سیل آرامش را برای شهروندان به ارمغان بیاورند.

به گزارش موج رسا; مدیریت جهادی این بار در آغازین روزهای سال و بنا بر ضرورتی که سیلاب در بخش هایی از کشور پدید آورد، بروز و ظهوری دیگر گونه داشت؛ به نحوی که عمده فرماندهان سپاه و بسیج در کنار نیروهای خود و دوشادوش مردم آسیب دیده از سیل، به قلب ماجرا شتافتند و هنوز این امداد رسانی به شهروندان بخش های متعدد کشور ادامه دارد.

در همان آغاز ماجرا و با دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی به فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح برای خدمت گزاری به آسیب دیدگان از سیل، ابلاغیه فرمانده سپاه پاسداران به نیروهای بسیج و سپاه صادر شد که  بر اساس آن، سرلشکر جعفری به نیروهای زمینی و هوافضا، ۳۱ سپاه استانی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) برای تسریع در امدادرسانی بیشتر و گسیل امکانات برای ترمیم زیرساخت‌ها و کمک به سیل زدگان استان های کشور، تاکید کرده بود.

بعد از این ابلاغیه بود که حضور معاونان و فرماندهان بخش های متعدد و از جمله ریاست سازمان بسیج مستضعفین را در بین مردم شاهد بودیم که نفس چنین حضوری، تا حدود زیادی برای آلام آسیب دیدگان از سیل، تسکین بخش بود. حضور سردار غیب پرور، فرمانده بسیج مستضعفین و اداره میدانی امور در این مناطق، سرعت بهبود امور رو بیشتر کرده و البته ذوق و شوق برخی دیگر از مدیران را برای حضور در این مناطق برانگیخت. بعد از آن نیز سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین دستور آماده باش  رسمی به همه سپاههای استانی ابلاغ کرد.

علاوه بر حضور بخش های متعددی از نیروهای بسیج و سپاه، اعم از بخش های عملیاتی و مهندسی و ...، سپاههای استانی نیز با تکیه بر بسیج نیروهای مردمی، ارسال انواع کمکها به مناطق سیل زده را آغاز کردند. همچنین سپاههای استانی دیگر، به عنوان معین استانهای درگیر با حوادث غیرمترقبه اخیر انتخاب شدند.

 

 

کاروان های کمک از گیلان به گلستان

احمد ابراهیمی مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان در گفتگو با ۸دی در رابطه با ارسال محموله غذایی و بهداشتی به مناطق سیل زده شمال کشور، اظهار کرد: پس از وقوع سیل در استان های گلستان و مازندران، همه نیروها برای کمک رسانی به مردم سیل زده بسیج شده اند.

وی با بیان اینکه گیلان به عنوان معین استان مازندران انتخاب شده است، گفت: یک کاروان شامل ۶ کامیون از محموله های کمکی شامل بیش از ۳۰هزار بطری آب معدنی، ۱۲هزار کنسرو، بیش از ۱۵۰۰ بسته از وسایل بهداشتی صبح روز سه شنبه از مقابل حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) رشت به سمت شهر ساری حرکت می کند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه حجم کمک های ارسالی هر روز بیشتر می شود، گفت: در روزهای آتی محموله های کمکی بیشتری به منطقه اعزام می شود.

همچنین سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در جلسه هماهنگی جهت کمک به سیل‌زدگان شمال کشور، اظهار کرد: مردم گیلان همیشه در کمک‌رسانی در تمامی حوادث ادوار گذشته پای کار بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه لوازم‌خانگی یک هزار خانوار سیل‌زده در گیلان تهیه و به مناطق سیل زده ارسال می شود،  را تهیه کنیم بیان کرد: باید تلاش کنیم که این لوازم هر چه سریع‌تر مهیا شود تا کسانی که لوازم زندگی‌شان را ازدست‌داده‌اند دوباره شرایط زندگی مناسب را به دست آورند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه کاروان کمک‌های غذایی و بهداشتی گیلانی‌ها باهمت سپاه قدس گیلان فردا به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود، گفت: در روز مبعث پیامبر اکرم (ص) کاروان بزرگ لوازم‌خانگی با نام پویش مهر رضوی و پس از دریافت کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود.

 

 

 کمک های همدان؛ از مواد غذایی تا انواع پمپ های لجن کش

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان یکی از نیازمندی های اصلی مناطق سیل زده را پمپ‌های لجن‌کش و آب در اینچ‌های مختلف دانست و گفت: از هم استانی های گرامی می خواهیم در صورت داشتن پمپ های مربوطه، آن را در اختیار سپاه برای امدادرسانی به سیل زدگان استان گلستان قرار دهند.

 «سردار مهدی فرجی» در گفت و گو با خبرنگار نافع؛ از جمع آوری  کمک‌های مردمی در سطح استان برای امدادرسانی به مردم سیل زده در استان گلستان خبر اد و گفت: در همین راستا شب گذشته شاهد اعزام نخستین محموله از کمک های هم استانی های عزیز بودیم و فردا نیز دومین محموله ارسال می شود.

وی با بیان اینکه اقلام کمکی 100 تخته چادر، دو هزار تخته پتو، دو هزار عدد کنسرو ماهی، چهار تن سیب زمینی و در حدود یک تن دیگر انواع مواد غذایی بود، اظهار کرد: عمده این کمک ها از سه شهرستان ملایر، نهاوند و رزن بوده و سایر کمک های مردمی در دیگر شهرستان ها نیز در دست جمع آوری و ارسال است.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اعلام اینکه همدان به عنوان استان معین گلستان انتخاب شده است، افزود: تیمی متشکل از نیروهای بسیج سازندگی سپاه همدان برای ارزیابی های بعدی روانه مناطق سیل زده شده اند.

 

کمک های استان زلزله زده به استان سیل زده

سردار بهمن ریحانی، فرمانده سپاه استان کرمانشاه نیز در گفتگو با خبرنگارشبکه اطلاع رسانی مرصاد ضمن ابراز تاسف از حادثه وقوع سیل در استان‌های شمالی و مشکلات هموطنان در این استانها، با اشاره به دستور مقام معظم رهبری به نیروهای مسلح برای کمک به سیل‌زدگان اظهار داشت: سعی کردیم در لبیک به فرمان معظم‌له کمک‌ها را در اسرع وقت جمع آوری و ارسال کنیم.

سردار ریحانی همچنین از ارسال کمک‌های سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه به سیل زدگان گلستان خبر داد.

وی، کمک‌های ارسالی را شامل ۱۸۰۰ تخته پتو ، ۵۰ تخته چادر گروهی، ۱۰۰۰ متر موکت ،۳۰۰۰ متر نایلون و ۵۰ عدد هیتر برقی عنوان کرد.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه تصریح کرد: اقلام فوق با توجه به نیاز اعلامی تهیه و ارسال شده است.به گفته وی، مواد شوینده بهداشتی و غذایی نیز در حال تهیه و آماده سازی جهت ارسال است که به محض آماده شدن ارسال خواهد شد.

 

البرز؛ از آب و غذا تا اعزام گروه های جهادی

مسئول بسیج سازندگی البرز هم گفت: مردم گلستان در حال حاضر به پمپ آب نیاز اساسی دارند و همچنان جمع آوری کمک های مردمی در کرج ادامه دارد.

، مسئول بسیج سازندگی البرز درباره آمار اقلام جمع آوری شده برای کمک به سیل زدگان استان گلستان به خبرنگار تیتریک، گفت: یک نیسان کنسرو و یک کامیون 10 تُن با یک هزار و 200 تخته پتو برای امداد رسانی به مردم سیل زده اعزام شد

علی ترکاشوند با اشاره به جمع آوری یک تریلر آب معدنی، افزود: 2 نیسان نان لواش نیز توسط مردم در قالب کمک به همنوعان خود در گلستان تدارک دیده شد و البته نباید از شرایط کنونی معیشتی مردم غافل شد.

وی با تاکید بر اینکه پوشاک نیز در میان کمک های مردمی وجود داشت، اظهار داشت: مردم گلستان در حال حاضر به پمپ آب نیاز اساسی دارند و همچنان جمع آوری کمک های مردمی در کرج ادامه دارد

مسئول بسیج سازندگی البرز در خاتمه تصریح کرد: اقلام جمع آوری شده عصر یکشنبه به استان گلستان ارسال شد و در صورت نیاز گروه های جهادی تخصصی به مناطق سیل زده اعزام می شوند

 

 

2کامیون و یک تریلی اولین محموله ارسالی از اردبیل

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *