گروه:سیاسی
ساعت :  ۰۹:۵۰ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ شناسه خبر : ۱۰۳۵۵
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس؛
علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: من متاسفانه فرصت نکردم که تمام سخنرانی مقام معظم رهبری را ببینم اما در مورد گلایه های ایشان به مجلس به نظر من حق داشتند، در مقابل تهاجمات یک طرفه غرب، به ویژه ترامپ که به ایران دارد، مجلس ما باید فکری در این باره بکند؛ فکر می کنم دلیل اصلی آن مشغولیت ما در داخل و مشاجرات داخلی است و نگاهی به بیرون و حل مشکلات مملکت در خارج از کشور نداریم، گاهی بر سر موضوعات جزئی داخلی دچار چالش های مختلف می شویم که جبران آن سخت است.

به گزارش موج رسا; علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در خصوص گلایه مقام معظم رهبری از مجلس گفت: گلایه رهبری از مجلس به حق بود. در مقابل تهاجمات یک طرفه غرب، به ویژه ترامپ که به ایران دارد، مجلس ما باید فکری در این باره بکند؛ فکر می کنم دلیل اصلی آن مشغولیت ما در داخل و مشاجرات داخلی است و نگاهی به بیرون و حل مشکلات مملکت در خارج از کشور نداریم، گاهی بر سر موضوعات جزئی داخلی دچار چالش های مختلف می شویم که جبران آن سخت است.

 

وی در ارتباط با این که مجلس وکیل الدوله است بیان داشت: به نظر من این گونه نیست، بودجه 98 را اگر ببینید متوجه خواهید شد که مجلس با دولت مخالفت کرد و یا بر سر افزایش حقوق که دولت با آن موافق نبود، مجلس موضع خودش را حفظ کرد و حتی در برابر وزرا دیدیدم که بعضی از وزرا استیضاح شدند، این ها بالاخره واکنش مجلس بوده است؛ ممکن است طیف غالبی از نمایندگان که هوادار دولت باشند از نظر تعداد بیشتر باشد اما این گونه نبوده است که نمایندگان وکیل الدوله باشند.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس اظهار داشت: در مورد برجام اشتباهات کلانی را مرتکب شدیم، به عنوان مثال امیرکبیر 39 ماه وزارت داشت و کارهای بزرگی کرد و اسمش به جا ماند، 34 ماه برجام در اختیار ما بود، به جای آن که 50 قرارداد با کشورهای مختلف ببندیم و خود آن ها ضامن سرمایه گذاریشان باشند، آن قدر موانع ایجاد کردیم و هر کس که هیچ قراردادی بسته نشد، بالاخره نمی توانیم بگوییم که برجام مفید نبود، در شرایط فعلی هم همه جبهه استکبار به ویژه آمریکا به دنبال این هستند که ایران از برجام خارج شود، به نظر من ایران نباید داوطلب خروج از برجام باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر افرادی باشند که صرفا نگاهشان به غرب باشد قطعا کار خطایی است، اما این را هم می دانیم که همه چیز را هم خودمان نمی توانیم تولید کنیم، هیچ کشوری در دنیا قادر نیست که همه نیازهای خودش را رفع کند، ارتباط و تعامل با دنیا باید باشد؛ صرف خروج از برجام یا وجود تقی زاده ها یک اخطار است اما باید اولویت را بر این بگذاریم که هم رفع تنش باشد و هم تلاش کنیم که حداقل با همسایه خودمان بتوانیم ارتباط معقول و منطقی داشته باشیم.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس اذعان داشت:  من امیدوارم که وضعیت اقتصادی امسال بهتر شود، ما در یک مقطعی فشارهای زیادی را داشتیم، خیل عظیم بیکاران از یک طرف، خشکسالی ها از طرف دیگر و وجود مهاجرت های یک طرفه به سمت شهرها که آسیب های اجتماعی را در پیش داشت، باعث شد از گرفتاری های جدی اقتصادی باشد، با تدابیری که اتخاذ شده و دستوری هم که مقام معظم رهبری فرمودند ساختار در بودجه و اجرا باید اصلاح شود، اما دولت به جای این که کوچک شود بزرگ تر شده است و این مشکل ایجاد می کند و هزینه های زیادی تحمیل می شود، دولت هر چه درآمد کسب می کند باید صرف حقوق کارکنانش کند.

 

علی اکبری در پایان گفت: رونق تولید مسئله گمشده ما است، مخصوصا در سال 97 کاملا با آن مواجه شدیم، کسانی که توانایی مالی دارند و کارآفرین هستند و افرادی که دغدغه سازندگی در این کشور دارند، باید امنیت این ها را هم تامین کرد یعنی کسی که می خواهد سرمایه گذاری کند بداند که امنیت دارد ونگاه بلند مدت به موضوع داشته باشد.

منبع:شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛

انتهای پیام/

ارسال نظر
6 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات