گروه:اجتماعی
ساعت :  ۱۲:۱۵ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ شناسه خبر : ۱۰۲۳۲
در 11ماهه امسال محقق شد
مشارکت 7.7میلیارد تومانی زنجانی‌ها در مراکز نیکوکاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) زنجان گفت: 7 میلیارد و 763 میلیون تومان کمک‌های مردمی از طریق 25مرکز نیکوکاری استان زنجان جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع ‌شد.

هدایت صفری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; هدف از ایجاد این مراکز را ترویج و توسعه فرهنگ انفاق، احسان نیکوکاری و وهم افزایی در اقدامات نیکوکارانه عنوان کرد و گفت: بهره‌گیری از حضور، تخصص و مهارت خیران، تشکیل شبکه‌های محلی، صنفی و تخصصی، ایجاد ارتباط مناسب و منطقی بین نیازهای نیازمندان و توانمندی مردم از اهداف دیگر ایجاد مراکز نیکوکاری است.

وی از جمع‌آوری 7 میلیارد و 763میلیون تومان کمک‌های مردمی از طریق مراکز نیکوکاری خبر داد و گفت: یک میلیارد و 500 میلیون تومان از این میزان کمک‌های جمع‌آوری‌شده به‌صورت نقدی، والباقی به‌صورت کالایی است که از طریق این مراکز به نیازمندان همان محل پرداخت‌شده، که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 19 درصد رشد داشته است.

صفری با بیان اینکه کمیته امداد هیچ‌گونه دخالتی در نحوه توزیع کمک‌های جمع‌آوری‌شده در مراکز نیکوکاری نداشته و فقط نقش نظارتی دارد، تأکید کرد: فعالیت این مراکز با مدیریت مردم و خیرین، با محوریت مساجد و زیر نظر این نهاد انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) زنجان بیان کرد: راه‌اندازی مراکز نیکوکاری و واگذاری امور به مردم نقش مؤثری در تسریع کمک به نیازمندان و محرومان جامعه دارد.

صفری با اشاره به اینکه در حال حاضر 25 مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد و نظارت کمیته امداد در استان زنجان فعالیت می‌کنند، گفت: 5 مرکز نیکوکاری  در شهرستانهای خدابنده‌، ابهر وزنجان ویک مرکز نیز در تیپ 216زرهی زنجان درایام الله دهه مبارک  به این مراکز افزوده شد.

مدیر کل کمیته امداداستان زنجان در پایان گفت: واگذاری کارها به مردم با محوریت مساجد و رویکرد فقرزدایی باعث بالا رفتن نرخ شتاب خدمات‌رسانی به نیازمندان وکاهش مراجعات به امدادمی شود.

//ع

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
1 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات