logo
امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/16 ] [ 18 محرم 1444 ]

عدم غفلت از فرصت گردشگری روستایی در چرخه اصلاح اقتصادی/ باید از گردشگری روستایی به عنوان یک صنعت درآمد‌زا بهره گرفت

رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان با بیان اینکه اشتغال مهم‌ترین موضوعی است که در روستاهای هدف گردشگری دنبال می‌شود گفت: رونق حوزه گردشگری، اشتغالزایی و ارزش‌افزوده مالی از جمله مزیت‌هایی است که گردشگری روستایی به همراه دارد و نباید از این فرصت در چرخه اصلاح اقتصادی غافل بود.

لزوم توجه ویژه به ملیله زنجان/ فروشگاه‌های صنایع دستی در بازارچه‌ای تجمیع شود

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان گفت: باید به پراکندگی کارگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع دستی حوزه ملیله شهر جهانی ملیله توجه ویژه داشت و کارگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع دستی را در بازارچه‌ای تجمیع کرد.

ارمغانخانه زنجان، مرکز تعزیه شمالغرب کشور/ تکیه ارمغانخانه سالیانه پذیرای جمعیت کثیری از عاشقان اباعبدالله است

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان گفت: تکیه ارمغانخانه سالیانه پذیرای بیش از 100 هزار عاشق اباعبدالله است که به تماشای نمایش زنده تعزیه قدم در شهر ارمغانخانه می‌گذارند.

آثار جشنواره هشتم به ایستگاه داوری رسید

مدیر خانه مطبوعات استان زنجان گفت: ۲۵۲ اثر در سامانه هشتمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان بارگذاری شد.

زیرساخت‌های گردشگری مذهبی توسعه یابد/ نماد تعزیه شهر ارمغانخانه هوشمندانه طراحی و نصب شود

رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان با بیان اینکه در گردشگری مذهبی باید زیرساخت‌های لازم توسعه یابد، گفت: با وجود اینکه زیرساخت گاها چندان فراهم نیست اما در مراسم‌هایی که در شهرهای مختلف برگزار می‌شود گردشگران را جذب می‌کند.

لزوم توجه به میراث ناملموس زنجان/ المان فرش قلتوق باید به صورت تخصصی ساخته و ‌نصب شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان زنجان گفت: باید در خصوص معرفی، پاسداری باز زنده‌سازی میراث ناملموس زنجان اهتمام داشت.

از «دهه هشتادیا» تا «هدیه اسباب بازی»/ معجزه سرود!

«مهمونی ده کیلومتری» عید غدیر در مبداش یعنی میدان ولیعصر درخشان شد، صدها هزار نفر به میدان ولیعصر آمدند تا برای کسی که عاشقش بودند کاری کنند، حتی اگر یک کار کوچک مثل هدیه اسباب بازی.